Ku Czci i Pamięci Żołnierzom

Ruch Jedności Narodowej prosi WAS, obywateli III Rzeczpospolitej Polskiej o wzięcie udziału w petycji na rzecz wzniesienie pomniku upamiętniającego waleczność i ofiarność polskich żołnierzy z każdego okresu naszego kraju. Celem głównym jest uświęcenie pamięci o nich.

 Wojna... Wojna zawsze pochłania istnienia. Niczym smok zostawia po sobie żniwo śmierci. My Polacy wiemy coś o tym. Nasz kraj i nasz naród często stawał przed najgorszymi trudami wojny. Nasze wsie i miasta płonęły żywym ogniem. Nasi obywatele znosili na swojej szyi nie jeden but wroga, który próbował zagarnąć nasze ziemie... Jednak Polski Oręż zawsze odnosił w końcu pożądany sukces! W obliczu kryzysu każdy PRAWDZIWY Polak stawał się żołnierzem! Gdy chwycił za broń nic nie było w stanie dokonać czynu godnego Leonidasa i jego Spartan! Bitwa pod Grunwaldem, Obrona Jasnej Góry, Odsiecz Wiedeńska, Bitwa pod Wizną, Bitwa o Anglię to pokaz naszej siły... Polski żołnierz zawsze wart były o wiele więcej niż żołnierz wroga... Lecz jaką ceną... Wojna nigdy nie była romantycznym odzwierciedleniem z bajek dla dzieci czy innych wspaniałych powieści o dobru i złu... Nie... Nie ma zwycięstwa bez poświęcenia... Żołnierze służący pod biało-czerwonym sztandarem przelewali krew cudzą, jak i swoją za swój kraj, za swoje domy, za swoje rodziny i za swój honor polskiego żołnierza! Ci mężni ludzie oddawali życie byśmy my mogli żyć spokojnie w naszych domach, mówić po polsku i czerpać radość z życia... Tyle dla nas zrobili nasi przodkowie, a co my możemy zrobić? PAMIĘTAĆ!!! Nie ma niczego bardziej groźnego dla nieprzyjaciela jak pamięć! Pamięć o tym, że może zostać pokonany! W czasie gdy wspominamy z melancholią jak przegrywaliśmy popadając w marazm jak to nam było źle, może niech przypomnijmy sobie o tych dzielnych mężczyznach i kobietach, którzy polegli za to co kochali i my kochamy! Wznieśmy na ich cześć coś co pomoże nam i następnym pokoleniom napawać się ich chwałą! Wznieśmy na ku ich chwale pomnik, co będzie manifestacją każdego żołnierza w dziejach całego naszego narodu! Pomniki od zawsze były najwspanialszą manifestacją i utrwaleniem historii! Więc co nas ogranicza przed wzniesieniem kolejnego?! Nasi przodkowie zginęli w walce jak na żołnierza przystało, więc my jesteśmy zobowiązani do tego by pamięć o nich nie zginęła wraz z nimi oraz z nami.

Dlaczego podpisuję akurat taką petycję? Bo jako Polak i potomek Narodu Polskiego mam obowiązek uczcić pamięć o moich pobratymcach, którzy stawiali czoła temu, czego ja sam nie dokonałem. Moim obowiązkiem jako Polaka jest dopilnowanie by pamięć o tych ludziach przetrwała i inspirowała w trudnych sytuacjach mego kraju włąsnie ich przykładem.

Cześć i Chwała Bohaterom!


Ruch Jedności Narodowej    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Ruch Jedności Narodowej do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...