List intencyjny w sprawie zachowania ciągłości działania Klubu AgRafKa w Zgierzu

Zgierz, 22.11.2021 r.  

LIST INTENCYJNY    

 

Klub AgRafKa działa w przestrzeniach Miejskiego Ośrodka Kultury w Zgierzu od 17 lat i w tym czasie pełnił istotną rolę w animacji kulturalnego życia w mieście. Dzięki intensywnej działalności koncertowej AgRafKa zyskała opinię jednego z ważniejszych punktów na koncertowej mapie Polski, z chęcią odwiedzanych przez artystów związanych z niezależną sceną muzyczną. Z powodu przeniesienia Miejskiego Ośrodka Kultury do nowej siedziby i planowanego przekształcenia dawnego lokalu przy ul. Mielczarskiego 1 w placówkę opiekuńczą (żłobek), w przyszłości dalsze działanie AgRafKi w tym miejscu nie będzie możliwe.

W związku z tym, że znalezienie w Zgierzu odpowiedniego lokalu umożliwiającego pełną działalność klubu jest trudne, a adaptacja nowych przestrzeni czasochłonna, zwracamy się do władz Miasta Zgierza z postulatem maksymalnego przedłużenia wynajmu obecnej siedziby właścicielowi klubu – Rafałowi Kaczmarkowi. W tym czasie możliwa będzie nieprzerwana działalność AgRafKi, w tym organizacja planowanych koncertów i wydarzeń kulturalnych.

W ciągu kilkunastu lat w AgRafce odbyło się niemal 600 koncertów muzyków z Polski i zagranicy, a także cała masa wydarzeń kulturalnych: festiwali, pokazów, biesiad, występów teatralnych i stand–up. Klub AgRafka wychował pokolenie odbiorców, którzy właśnie dzięki tutejszym koncertom mieli szansę obcować z kulturą niezależną. Nie bez znaczenia jest także ważna rola jaką pełni AgRafKa jako miejsce spotkań i utrwalania więzi lokalnej społeczności.

Dzięki współpracy z organizacjami pozarządowymi, takimi jak Stowarzyszenie EZG czy ze zgierskim kręgiem Towarzystwa Promocji Kultury Piwa Bractwo Piwne, AgRafKa angażowała się w akcje społeczne i charytatywne, których efektem było m.in. materialne wsparcie dzieci z rodzin ubogich i z domów dziecka. AgRafKa wielokrotnie brała udział w zbiórkach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i udostępniała przestrzeń na WOŚP-owe imprezy.

Zachowanie ciągłości pracy Klubu AgRafKa to szansa na przetrwanie jedynej w Zgierzu sceny muzycznej i realizację planowanych działań artystycznych. Jako przedstawiciele środowiska muzyków, którzy współtworzyli klimat tego miejsca, występowali na koncertach – rekomendujemy utrzymanie ciągłości działania tego miejsca i w pełni popieramy dążenia właściciela Klubu. Zgierska Agrafka nie może zniknąć z koncertowej mapy Polski!  

 

Z wyrazami szacunku

Romek Puchowski
Zespół FARBEN LEHRE
Wojciech Wojda
Bartek Borówka – Agencja Koncertowa Borówka Music
Cezary Nowak CeZIK
Zespół AKURAT
Maciej „Ślimak” Starosta (Acid Drinkers, SIQ) 
Hrabia Fochmann (Pogodno, BiFF)
Ania Brachaczek (BiFF, SIQ, Pogodno, Mitch & Mitch)
Zespół Sexbomba
Jelonek
Zespół RAGGABARABANDA
Zespół Reszta Pokolenia
Zespół ZMAZA
Jacek Jędrzejak (Big Cyc, Czarno-Czarni)
Jeden Osiem L
Jacek Stęszewski (Koniec Świata)
Zespół De Łindows
Zenek Kupatasa
Zespół ETA
Zespół Konkubent
Zespół Prawda
Wytwórnia muzyczna LOU & ROCKED BOYS
Wytwórnia muzyczna ROCKERSPRO

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Rafał Kaczmarek do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...