Miejsce na kociarnię Fundacji PSYstań dla Zwierząt

                                Do Burmistrza Miasta Gorlice

Szanowny Panie Burmistrzu

 

Po raz kolejny zwracamy się do Pana z prośbą o pomoc.

 

Czy naprawdę w Gorlicach nie znajdzie się dla naszej Fundacji malutki kawałek miejsca, nawet wielkości 2 arów?

Z poprzednich odpowiedzi wynika, że miasto nie posiada ziemi na której nasza Fundacja mogłaby stworzyć bezpieczny azyl dla bezdomnych psów z terenu miasta. Ale może znajdzie się chociaż kawałek miejsca na kociarnię dla porzuconych w mieście kotów? Zapewniam, że jest ich sporo – mam na myśli koty bezdomne, nie wolnożyjące (którym również pomagamy).

W tej chwili trwa zbiórka na zakup drewnianej altany, w której powstanie kociarnia. Potrzebujemy dosłownie tyle miejsca by taką altanę tam ustawić i by mogli się tam dostać wolontariusze – mamy wiele osób z terenu miasta i okolic, które chcą pomóc. Trzeba nam tylko nieduży kawałek miejsca… może np. na terenie oczyszczalni ścieków przy ul. Młyńskiej w Gorlicach? Bo przecież bezdomne zwierzęta i tak podlegają pod Zakład Gospodarki Komunalnej, tak jak śmieci ...

Jeśli miasto woli wysyłać bezdomne psy do schronisk i płacić tam za ich utrzymanie, zamiast pomóc nam pomagać tutaj, na miejscu – trudno - nie możemy władz miasta zmusić do zmiany strategii. Choć na pewno byłoby to lepsze dla zwierząt i tańsze dla miasta – w roku 2016 miasto wydało na bezdomne zwierzęta sumę 50.478 zł (koszty wyłapywania, przetrzymywania i interwencji weterynaryjnych). Przychody naszej Fundacji w 2016 roku wyniosły 5.958,19 zł - a pomogłyśmy 75 zwierzętom.

Może jednak zechciałby Pan pomóc nam pomagać przynajmniej kotom? Tymi bezdomnymi praktycznie nikt się nie zajmuje, jakby nie istniały… Do tej pory dawaliśmy radę leczyć, karmić i sterylizować bezdomne koty i psy - wyłącznie dzięki hojności dobrych ludzi – więc mam nadzieję że i dalej sobie poradzimy.

 

Bardzo, bardzo prosimy o pomoc! Dla siebie a przede wszystkim dla potrzebujących zwierząt!

 

Panie Burmistrzu – bardzo prosimy!

Z poważaniem

 

Zofia Wantuch

Prezes Fundacji


Fundacja PSYstań dla Zwierząt    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję


LUB

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na naszej stronie. Jednak należy zaznaczyć, że autor petycji zobaczy wszystkie informacje, które udostępnisz w tym formularzu.

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.
Facebook