Mieszkańcy i miłośnicy Kuźnicy mówią NIE dla 2 torów i stacji przesyłowej wysokiego napięcia w Kuźnicy / KONSULTACJE SPOŁECZNE LK 213 REDA – HEL

UWAGI mieszkańców Kuźnicy do  KONSULTACJI SPOŁECZNYCH

LK 213 REDA – HEL

Termin konsultacji 14.01.2020 – 07.02.2020

http://konsultacje-lk213-reda-hel.pl  

W trakcie konsultacji  społecznych dot. OPRACOWANIA DOKUMENTACJI PRZYGOTOWWCZEJ DLA PROJEKTU „ POPRAWA PRZEPUSTOWOŚCI NA LINII 213 REDA – HEL” W RAMACH REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WOJ.POMORSKIEGO NA LATA 2014-2020 kładzie się na realizację WARIANTU 4 – 4A , który zakłada na Półwyspie Helskim ogromną ingerencję w nasze środowisko a w szczególności  

·     Budowę drugiego toru (dwutorowość) jedynie od stacji dworzec PKP, przez całą miejscowość Kuźnica, Kuźnica Syberia,  do bunkrów.

·      Budowę podstacji trakcji elektrycznej o mocy ponad 3 tyś Volt- (3,3kVDC)   , o powierzchni 60 x 70 m (teren znacznie większy niż obecna powierzchnia cmentarza) na terenie na zachód od cmentarza, do krzyża

·     Zwiększenie dziennej liczby przejazdów pociągów w sezonie letnim z 18 do ponad 50 (tam i z powrotem)  

My mieszkańcy Kuźnicy nie możemy się zgodzić na tak daleko idącą ingerencję w nasze otoczenie i w nasze życie. W pobliżu naszych domów, a w wielu przypadkach dosłownie tuż za płotem ma powstać trakcja linii elektrycznej wysokiego napięcia, oraz drugi tor, co całkowicie zaburzy i zmieni wizerunek Kuźnicy od strony morza i lasu.

Powyższe działania wiążą się z wycinką ogromnej ilości drzew na całym odcinku torowiska, a także naruszeniem naturalnych wydm Półwyspu Helskiego – „Szkólowa Góra” „Wydma z Sosną” Lubekowa Góra” które stanowią nasze wspólne dobro i tworzą tak bliski wszystkim krajobraz Kuźnicy i Półwyspu.

Nie rozumiemy konieczności wybudowania podstacji dla linii elektrycznej w wyznaczonym miejscu (wskazanym na 1 z map)  terenie o pow. 60x70m2, oraz  wycinki drzew na tej powierzchni, która się z tym wiąże. Czy ta podstacja musi znaleźć się w tym konkretnym miejscu, na terenie zurbanizowanym, w bliskiej odległości zabudowań mieszkalnych?  

Obawy rodzi też zwiększenie ilości dziennych przejazdów pociągów w sezonie letnim z obecnych 18 do ponad 50 (tam i z powrotem),powodem obaw jest bardzo bliska zabudowa budynków mieszkalnych.

W związku z tym iż konsultacje są okazją do poznania opinii mieszkańców i zebrania sugestii mających na celu dopasowanie infrastruktury kolejowej do oczekiwań społecznych, o czym sami Państwo wspominacie w swoich opracowaniach.  

Liczymy na to, że głos mieszkańców, a także licznie odwiedzających nas w sezonie wakacyjnym turystów zostanie uwzględniony podczas opracowywania dalszych planów.

  Jednocześnie chcielibyśmy zaznaczyć, iż nie jesteśmy za blokowaniem inwestycji, czy też ingerowaniem w plany dotyczące projektu poza obrębem Półwyspu Helskiego.

Jednakże mówimy stanowcze NIE DLA TAK SZEROKO IDĄCYCH ZMIAN DOTYCZĄCYCH MIEJSCOWOŚCI KUŻNICA !

Nie jesteśmy fachowcami ale w imieniu mieszkańców i sympatyków tego unikatowego na skalę światową terenu jakim jest Półwysep Helski prosimy o znalezienie innych rozwiązań dla inwestycji na terenie Półwyspu.

·      Lokomotywy hybrydowe na trasie Władysławowo - Hel

·      Tramwaje szynowe na trasie Władysławo – Hel

·      Przeniesienie planowanego 2 toru na zachodnią stronę, poza miejscowość Kuźnica(na zach. od dworca PKP)

·      Przeniesienie stacji przesyłowej poza teren zurbanizowany, poza obręb zamieszkały, np. na zach. część od dworca PKP na istniejącą polanę

 

Na zał fot- plan 2 toru i zaznaczony kwadrat o pow.60 x 70m2, miejsce pod planowaną stacje przesyłową

NIE_dlla_2_torów_przez_Kuźnice.jpgPółwysep Helski w całej swej okazałości został wpisany do programu NATURA 2000  i jako taki nie powinien ulegać tak daleko idącym zmianom. Sama zaś Kuźnica, ze swą charakterystyczną zabudową wpisana jest do rejestru zabytków. Zachowajmy je dla dalszych pokoleń w niezmienionej formie !!!


Stowarzyszenie Miłośników Kuźnicy    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Stowarzyszenie Miłośników Kuźnicy do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...