Monitoring w polskich hodowlach i ubojniach!

Każdego dnia na światło dzienne wychodzą wstrzasające fakty o tym jak są traktowane zwierzęta w hodowlach i ubojniach na całym świecie.

Zwierzęta od pierwszego dnia narodzin skazane są na niewyobrażalne cierpienie.

Ledwo narodzonym prosiakom obcianane są ogonki, wyrywane ząbki i dokonuje się kastracji, wszystko bez znieczulenia!

Chore i słabe zabijane są poprzez roztrzaskanie o mur albo podłogę i niestety jest to praktyka stosowana na całym świecie co  naszym zadaniem jest  nieetyczne i niemoralne.

Intensywnie tuczone, zamknięte w małych kojcach bez możliwości poruszania się nie widzą nigdy światła słonecznego.

Transportowane do rzeżni w karygodnych warunkach, skomasowane jedne na drugich we własnych odchodach i bez dostępu do wody.

W chwili dotarcia do ubojni są zestresowane i nie chcą współpracować więc są kopane, bite gumowymi i metalowymi pałkami, rażone prądem przez pracowników.

W następstwie tych niegodziwych praktyk występują u zwierząt częste przypadki połamanych kończyn i uszkodzeń kregosłupa co uważamy za karygodne i nie humanitarne.

 

Ostatnio na portalach społecznościowych ukazały się filmy z ubojni francuskich i belgijskich a także polskiej (Witkowo) na których udokumentowane są wstrząsajace sceny pastwienia się nad zwierzętami na których widać zwierzęta jeszcze przytomne które podwieszane są za nogę na haku, podżyna się im gardła i amputuje kończyny oraz parzy we wrzątku podczas gdy są jeszcze przytomne.

Dlatego za przykladem Parlamentu Francuskiego, żeby zapobiec tym nie ludzkim praktykom i niepotrzebnemu cierpieniu czujących istot, wzywamy Polski Rząd do opracowania ustawy o obligatoryjnym monitoringu w każdej hodowli i ubojni celem dokumentowania przebiegu postępowania i traktowania zwierząt przez pracowników.

 

 

 


Polska Dla Zwierząt    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Polska Dla Zwierząt do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook