Monitoring w polskich hodowlach i ubojniach!

Każdego dnia na światło dzienne wychodzą wstrzasające fakty o tym jak są traktowane zwierzęta w hodowlach i ubojniach na całym świecie.

Zwierzęta od pierwszego dnia narodzin skazane są na niewyobrażalne cierpienie.

Ledwo narodzonym prosiakom obcianane są ogonki, wyrywane ząbki i dokonuje się kastracji, wszystko bez znieczulenia!

Chore i słabe zabijane są poprzez roztrzaskanie o mur albo podłogę i niestety jest to praktyka stosowana na całym świecie co  naszym zadaniem jest  nieetyczne i niemoralne.

Intensywnie tuczone, zamknięte w małych kojcach bez możliwości poruszania się nie widzą nigdy światła słonecznego.

Transportowane do rzeżni w karygodnych warunkach, skomasowane jedne na drugich we własnych odchodach i bez dostępu do wody.

W chwili dotarcia do ubojni są zestresowane i nie chcą współpracować więc są kopane, bite gumowymi i metalowymi pałkami, rażone prądem przez pracowników.

W następstwie tych niegodziwych praktyk występują u zwierząt częste przypadki połamanych kończyn i uszkodzeń kregosłupa co uważamy za karygodne i nie humanitarne.

 

Ostatnio na portalach społecznościowych ukazały się filmy z ubojni francuskich i belgijskich a także polskiej (Witkowo) na których udokumentowane są wstrząsajace sceny pastwienia się nad zwierzętami na których widać zwierzęta jeszcze przytomne które podwieszane są za nogę na haku, podżyna się im gardła i amputuje kończyny oraz parzy we wrzątku podczas gdy są jeszcze przytomne.

Dlatego za przykladem Parlamentu Francuskiego, żeby zapobiec tym nie ludzkim praktykom i niepotrzebnemu cierpieniu czujących istot, wzywamy Polski Rząd do opracowania ustawy o obligatoryjnym monitoringu w każdej hodowli i ubojni celem dokumentowania przebiegu postępowania i traktowania zwierząt przez pracowników.

 

 

 


Polska Dla Zwierząt    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Polska Dla Zwierząt do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...