Nauczanie zdalne we Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej

Od marca 2020 aż po dzień dzisiejszy, mierzymy się z nową rzeczywistością studencką. Wszystko po to, by chronić zdrowie nasze oraz najbliższych. Powrót na uczelnię wiąże się z koncentracją zagrożeń, których w tym trudnym dla wszystkich okresie próbujemy uniknąć.

Ze względu na zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, jako studenci Wrocławskiej Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej "Horyzont" we Wrocławiu, wnioskujemy o zmianę formy odbywania się zajęć na zdalne.

Powrót w tej sytuacji na uczelnie wydaje się być nierozsądny. Pracowaliśmy wytrwale przez cały okres edukacji zdalnej w trosce o bezpieczeństwo nasze i wykładowców i dalej w tym trwając chcielibyśmy prosić o możliwość zakończenia semestru w powyższy sposób.

Zorganizowanie wykładów stacjonarnych oraz sesji zimowej bieżącego semestru wiąże się z takimi zagrożeniami, jak chociażby:

  • możliwość styczności z osobami, u których wirus ma przebieg bezobjawowy, a które mogą zarażać inne osoby,
  • powstanie ogniska choroby zakaźnej, ponieważ wystarczy jedna zarażona osoba na sali, aby wirus rozprzestrzenił się na współuczestników wykładu, czy też egazaminu,
  • to, że nałożone środki bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego mogą się okazać niewystarczające ze względu na brak dostępu do profesjonalnego sprzętu medycznego, jak np. maseczki, a te ogólnodostępne, nie stanowią środka ochrony o maksymalnej skuteczności.

Naszą prośbę motywujemy tym, iż wiele uczelni wyższych i uniwersytetów, zdecydowało się na tę formę i wydaje się to pomóc nam zapobiec rozwoju chorób w okresie, w którym odporność jest osłabiona, a my jesteśmy narażeni na zakażenie. 

Powodem naszej prośby jest również troska o zdrowie i życie poza studiami, gdyż większość z nas również pracuje, a objawy i zakażenie wirusem SARS-CoV-2 nie tylko uniemożliwi nam studentom bycia obecnym na zajęciach, ale także prace, która stanowi źrodło naszego utrzymania.


Studenci Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Studenci Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...