Nie chcemy Spalarni odpadów niebezpiecznych w Wyszkowie

ZBIERAMY PODPISY DO 25.11.2019R.

Czy ktoś w wiedział,że w Wyszkowie ma być spalarnia odpadów niebezpiecznych?

Jako mieszkańcy Wyszkowa, nie chcemy spalarni odpadów niebezpiecznych w naszym mieście. Mamy prawo nie zgadzać się na jej wybudowanie. 

Jeśli ktoś wierzy w przestrzeganie wszystkich procedur przy działalności takiej spalarni, to dostępne jest kilka komentarzy osób pracujących w Spółce Bełchatów:

-"odpychające było to iż po rozładunkach trzeba było myć samochody w sensie przestrzeń ładunkową środkami nie dozwolonymi (domestos) a mycie takie odbywało się na zewnątrz tak aby chemikalia spływały do studzienek kanalizacyjnych co też jest nie dopuszczalne prawnie!"

- "sterta zalegających odpadów medycznych za kotarą potrafią leżeć kilka dobrych tygodni w kolejce do spalnia. Mimo braku możliwości przerobienia miejscowych odpadów, firma zwozi odpady medyczne z poza województwa"

 

Mieszkańcy Kleszczowa zablokowali budowę spalarni u siebie w gminie (https://dzienniklodzki.pl/spalarnia-odpadow-medycznych-w-kleszczowie-mieszkancy-protestuja/ar/12306489) Pokażmy, że my również mamy głos jeśli chodzi o nasze miasto i nasze bezpieczeństwo.

Zbieramy podpisy, które później przekażemy władzom Wyszkowa. Miejmy dowód ile z nas  nie godzi się na budowę Spalarni w Wyszkowie.

Jesteśmy na NIE!

podpisujmy!

 


Mieszkańcy Wyszkowa    Skontaktuj się z autorem petycji