NIE dla bonu turystycznego w postaci 500+

My Obywatele sprzeciwiamy się wprowadzaniu bonu turystycznego w formie dodatku 500 zł na każde dziecko, który według szacunków pochłonie ponad 3 mld zł. Rodziny z dziećmi już dziś otrzymują zbyt duże środki finansowe na czele z programem Rodzina 500+. Świadczenia są wypłacane bez względu na wielkość dochodów rodziców oraz nienależnie od ich zatrudnienia.

Kolejny raz osoby bezdzietne oraz te, które już wychowały dzieci są traktowane jako dojna krowa. Poprzez podatki oraz innego rodzaju opłaty odprowadzane do budżetu państwa muszą finansować wychowanie nie swoich dzieci. Przedwyborcza zapowiedź Prezydenta RP Andrzeja Dudy po jej spełnieniu będzie kolejnym obciążeniem obywateli, którzy nie dostają nic od Państwa. Dodatkowo część z tych osób „w nagrodę” dostanie zmniejszenie swoich pensji spowodowane epidemią.

Pieniądze można przeznaczyć na rozwiązania, które nie będą dzieliły obywateli. Dobrym pomysłem byłoby podniesienie kwoty wolnej od podatku dla wszystkich pracujących. Było to zresztą obietnicą wyborczą obecnego Prezydenta podczas kampanii w 2015 roku. Najpierw należy spełniać obietnice, a nie mnożyć kolejne!

Czas powiedzieć dość rozdawnictwo publicznych pieniędzy dla wybranych!!!

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Mateusz Kamola do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...