NIE dla fuzji trzech instytucji

Apelujemy do:

Członków Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Województwa Lubelskiego

Sejmiku Województwa Lubelskiego

oraz

Zarządu Województwa Lubelskiego na czele z Marszałkiem Województwa Lubelskiego Jarosławem Stawiarskim

o natychmiastowe zaprzestanie działań zmierzających do połączenia trzech instytucji kultury: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Filharmonii Lubelskiej im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie oraz Teatru Muzycznego w Lublinie!

349375379_796640671811040_8198544500970305389_n1.jpg

Planowana przez Zarząd Województwa Lubelskiego fuzja jest niczym innym jak próbą zniszczenia działających na terenie województwa autonomicznych instytucji a co za tym idzie zubożenie i odebranie dostępności do wydarzeń kulturalnych mieszkańcom województwa.

Ostatnie wydarzenia, które dotyczą sposobu realizacji planu przeprowadzania fuzji – zwłaszcza niewytłumaczalnie szybkie tempo działań, brak rozmów z pracownikami likwidowanych instytucji oraz dyrekcjami tychże jednostek, którzy o planowanych działaniach dowiadują się z mediów, budzi ogromne zdziwienie wśród pracowników oraz mieszkańców województwa lubelskiego.

Wypowiedzi publiczne członków Zarządu Województwa Lubelskiego, jak również projekt połączenia instytucji złożony do Marszałka Jarosława Stawiarskiego przez Panią Kamilę Lendzion w dniu 26 kwietnia 2023 roku, wskazują nie na fuzję, ale na realną likwidację Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Filharmonii Lubelskiej.

W procedowanym przez Zarząd, złożonym przez Panią Kamilę Lendzion, rola CSK została jasno określona – instytucja ma przestać istnieć kosztem „rozwoju” Teatru Muzycznego. Jest to nic innego jak wrogie przejęcie, mające na celu zniszczenie CSK i Filharmonii.

 

Podpisz petycję! RAZEM ratujmy lubelską kulturę!

#CSKcrew #niewidzialniwCSK #STOPfuzji

 

 

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Joanna będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...