Nie!!! dla likwidacji Schroniska w Jamrozowiźnie koło Kłomnic.

Misia.jpgProtestujemy przeciwko zamiarowi likwidacji Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Jamrozowiźnie.

To wyjątkowe miejsce, w którym zwierzęta otoczone są troskliwą opieką  p. kierownik, pracowników i wolontariuszy. Walczymy tam o każde życie, o jego jakość, o uśmiech na zwierzęcych pyskach. Wspólnie organizujemy nowe życie dla bezdomniaków . Znajdujemy  domy  dla  około 200 psów i 100 kotów rocznie, organizujemy różnego rodzaju zbiórki darów, bazarki ,pozyskaliśmy fundusze na nowe budy. Mamy behawiorystę  który w ramach wolontariatu pracuje z trudnymi psami, sprawiając, że te znajdują cudowne, ciepłe domy. Od ponad 4 lat, wszyscy aktywnie działamy, by stworzyć trafiającym do schroniska zwierzętom szczęśliwe miejsce i namiastkę prawdziwego domu, co jest niezwykle ważne szczególnie dla tych niechcianych, które zostaną w tutejszych kojcach aż do końca swoich dni. Przez wszystkie lata dbaliśmy o to, by schronisko mogło się rozwijać.  Wspólnymi siłami budowaliśmy wybiegi dla psów, z których wszyscy chętnie korzystamy ucząc i socjalizując psiaki.  W tym roku  dzięki wolontariuszom ,Fundacji " Psia Duszka" a przede wszystkim darczyńcom, którym nieobojętny jest los czworonogów , psiaki dostały nowe budy.  Opłacamy też specjalistyczną diagnostykę, leczenie i  operacje.

Organizowane przez Schronisko dni wolontariatu są dla wszystkich ważnym wydarzeniem, na które z utęsknieniem czekamy przez cały tydzień. Wielu nauczycieli podkreśla zbawienny wpływ wolontariatu na niwelowanie postaw niepożądanych wychowawczo. Możliwość uczestnictwa w tej inicjatywie młodzieży szkolnej jest świetną okazją do kształtowania postaw, budowania tożsamości, a przede wszystkim opieki i spacerowania z psami. Jest dla wszystkich oderwaniem od codziennych obowiązków oraz spełnieniem pragnień rodzin, które nie mogą pozwolić sobie na posiadanie własnego czworonoga. Odebranie tej formy pomocy, byłoby dla nas wszystkich ogromnym ciosem.  Tym samym jest to miejsce integracji, które powinno być  ważne dla  gminy- społecznie i wizerunkowo, tak jak te zwierzęta są WAŻNE dla nas i  dla wielu ludzi w Polsce.

Są też argumenty ekonomiczne - pozbywając się schroniska, Gmina nie pozbędzie się bezdomnych zwierząt . Będzie musiała płacić za ich odławianie, wywożenie do innego schroniska, utrzymanie i leczenie .             

Schronisko jest prowadzone i wspierane przez wiele serc, które nie wyobrażają sobie życia bez tego miejsca. Mówimy zatem kategoryczne NIE  dla likwidacji schroniska  w Jamrozowiźnie.  Zwierzęta nie są zabawkami, które można przerzucać z kąta w kąt. Wystarczająco przeszły już w życiu, by odbierać im kolejny dom! Prosimy zatem wszystkich, którym los bezdomniaków nie jest obojętny, o podpisanie petycji i wspólną walkę o dalsze istnienie schroniska.

Miłośnicy zwierząt.