"NIE" dla likwidacji ZSO nr 4 Radomiu.

Radom, 14 stycznia 2017 roku

Szanowny Pan 

Radosław Witkowski

Prezydent Miasta Radom

 

 

      My, niżej podpisani, zwracamy się z ogromną prośbą do Władz Miasta Radom o nielikwidowanie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy ulicy Osiedlowej 36. Decyzję, by napisać petycję, podjęliśmy, gdy dowiedzieliśmy się o tym, iż inna placówka ma zająć miejsce w Naszej szkole.
ZSO nr 4 było na samym początku szkołą podstawową. Następnie powstało gimnazjum oraz XII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Olimpijczyków. Szkoła od zawsze miała świetną renomę. Było dużo chętnych, aby zacząć edukację w tej oto placówce. Od początku posiadamy wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, którzy są nie do zastąpienia. Organizowane są konkursy wewnątrzszkolne, a także uczestniczymy w tych międzyszkolnych. Nauczyciele dostrzegają w uczniach talenty oraz potencjał do ich rozwoju. Bardzo Nam w tym pomagają. Akcje charytatywne również nie są Nam obce. Uczymy się pomagać innym oraz jesteśmy wrażliwi na krzywdę drugiej osoby. Bierzemy udział w zawodach sportowych, na których niejednokrotnie zajmujemy pierwsze miejsce. Dzięki poświęceniu trenerów osiągamy sukcesy. Nauczyciele oddają Nam nawet swój czas wolny. Możemy również pochwalić się tym, iż dzięki cudownym nauczycielom j. angielskiego oraz j. niemieckiego, mieliśmy szansę zwiedzić świat, bowiem braliśmy udział w wymianie międzynarodowej z takimi państwami jak: Hiszpania, Włochy, Niemcy, Turcja, Czechy czy Grecja. Doszlifowaliśmy swoje języki, poznaliśmy kulturę innych krajów, uczymy się tolerancji oraz otwartości na nowości. Doświadczenia oraz wspomnienia trzymamy głęboko w sercu. Jesteśmy wdzięczni, że nauczyciele dają Nam szansę na rozwój umiejętności.
      Jako uczniowie nie chcemy pozostać bierni. Boli Nas krzywda, jaka może spotkać Grono Pedagogiczne, bowiem są plany, by Naszą szkołę przejęła inna placówka. Uczniowie głośno i wyraźnie krzyczą: "NIE"! Nie chcemy, by sukcesy i osiągnięcia poszły w niepamięć. My również jesteśmy częścią społeczeństwa, mamy prawo wypowiedzieć się, co sądzimy na dany temat. Nie jesteśmy przychylni wobec decyzji, którą podjęły Władze Miasta Radom. Wydaje się ona wręcz bardzo nieprzemyślana. Czujemy się pominięci i skrzywdzeni przez Organy Władzy Miasta. Potrafimy zadbać o Naszą szkołę i nie potrzebujmy osób z zewnątrz! Wspólnie z nauczycielami oraz administracją odmalowaliśmy kilka sal. Prócz tego ozdabiamy szkołę na święta, i nie tylko, oraz przygotowujemy na różne uroczystości. Nigdy nie mieliśmy problemu z utrzymaniem ładu, porządku oraz czystości na terenie oraz wokół placówki. Nie potrafimy pojąć, czemu personel z innej szkoły ma zastąpić Naszą wykwalifikowaną, wspaniałą kadrę? Nie ma problemu, by przekształcić ZSO nr 4 w szkołę podstawową, ponieważ było tak na samym początku.
      Apelujemy, by decyzja została zmieniona, a ZSO nr 4 stało się samodzielną szkołą podstawową. Korzyści są oczywiste: dzieci, które będą uczone przez Nasze Grono Pedagogiczne mają zapewnione najlepsze lata swojego życia. W ZSO nr 4 nie ma przemocy wobec drugiej osoby. Gdy uczeń ma problem - po zgłoszeniu sprawy nauczyciel pomaga często ponad swoje możliwości, doradza. Nikt nie jest ignorowany. Potrzeby i uczucia uczniów są na pierwszym miejscu. Nauczyciele zakładają kółka zainteresowań, na które dzieci mogą uczęszczać bez problemu. Nasza kadra jest doświadczona oraz odpowiednio przygotowana do nauczania. Grono Pedagogiczne potrafi konsekwentnie przekazać wiedzę swoim uczniom, a przy tym zajęcia nie są nudne.
      Dzięki wprowadzeniu zmiany - nie likwidowaniu ZSO nr 4 - uda się zachować historię szkoły, nauczycieli, uczniów.

      Prosimy o przychylne rozpatrzenie sprawy.

 

W imieniu uczniów


Natalia Latos.