NIE dla Rewitalizacji Pańskiej Góry

Andrychów, dnia 17.11.2020 r.


Szanowny Pan
Tomasz Żak
Burmistrz Andrychowa

 


PETYCJA
mieszkańców Andrychowa, okolic i innych związanych emocjonalnie z tym miastem osób
dotycząca Rewitalizacji Pańskiej Góry.

 

Szanowny Panie Burmistrzu,
               My niżej podpisani mieszkańcy Andrychowa, okolic, a także osoby związane
emocjonalnie z tym miastem, zwracamy się do Pana z gorącą prośbą o zrobienie wszystkiego, co w Pańskiej mocy, by wstrzymać realizację inwestycji "Rewitalizacja Pańskiej Góry".
               Uważamy, że powinniśmy chronić tereny zielone naszego miasta, których w
naturalnej, niezmienionej przez człowieka formie pozostało tak niewiele.
Ostatnie dziesięciolecia to nieustanna ingerencja ludzi w ekosystemy. Zabieramy prawdziwą naturę nie tylko zwierzętom, ale również nam samym i przede wszystkim przyszłym pokoleniom. To, co teraz zniszczymy, będzie miało olbrzymie konsekwencje, bo wszyscy wiemy, że to droga bez powrotu. Uważamy, że żaden park miejski nie zastąpi tego, co natura stworzyła według własnych zasad. Pańska Góra jest dla mieszkańców Andrychowa namiastką prawdziwego lasu, miejscem, gdzie można się wyciszyć i odpocząć od zgiełku i widoku miejskiej zabudowy (czyt. betonu) bez konieczności udawania się w podróż samochodem. Czy widok chodnika, ławki i latarni w lesie pozwoli nam zapomnieć o miejskiej rzeczywistości? Na prawdę, nie jest nam to potrzebne w tym miejscu. Mamy to wszystko w Parku Miejskim otaczającym Pałac Bobrowskich, który został ładnie odnowiony i świetnie spełnia swoją rolę. Wszyscy kochamy Pańską Górę za to, że jest odrobinę "dzika", więc nie zmieniajmy jej.
               Jesteśmy przekonani, że powinniśmy zrobić wszystko, by Pańska Góra wraz ze
znajdującym się na jej zboczu sadem pozostała taką, jaka jest, nie tylko teraz, ale również przez kolejne dziesięciolecia, a może i stulecia. Park miejski z ławeczkami i latarniami można przecież zrobić niemal wszędzie, natomiast „prawdziwy” las znajdujący się na wzgórzu na terenie miasta to krajobraz unikatowy w skali całego kraju. Nasze wnuki i wnuki naszych wnuków będą nam wdzięczne za zachowanie tego miejsca w niezmienionej formie.

               Liczymy na zrozumienie i pozytywne rozpatrzenie naszej petycji.


Z poważaniem
mieszkańcy Andrychowa

 


Łukasz Kowalczyk    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Łukasz Kowalczyk do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...