Nie zgadzamy się na podpisanie umowy ze schroniskiem dla bezdomnych zwierząt w Sobolewie

0981ae6989ff86b9e99cf16c1984dddc_big.jpgimages_(3)35.jpeg864037_1574204963.jpgCViUlkuyJvowHso-800x450-noPad.jpgSzanowna Pani Burmistrz Miasta Dęblin,

Pani Beata Siedlecka

 

W imieniu wszystkich miłośników zwierząt z terenu miasta Dęblin, apelujemy o niezawieranie/ wypowiedzenie na rok 2023 umowy na odławianie, odbieranie, transport i utrzymanie bezpańskich psów z terenu Dęblina ze Schroniskiem dla bezdomnych Zwierząt w Sobolewie oraz innym schroniskiem bez wolontariatu.

Brak stałego wolontariatu w schronisku w Sobolewie pozbawia zwierzęta dodatkowego kontaktu i opieki ze strony człowieka, socjalizacji, spacerów, dodatkowej promocji zwierząt przez wolontariuszy w internecie, co znacznie zmniejsza ich szansę na znalezienie dobrego domu. Psy, które trafiają do tego schroniska nie są w ogóle ogłaszane na stronie albo dzieje się to dopiero po kilku tygodniach, miesiącach, co znacznie utrudnia szansę na znalezienie im domu.

W schronisku panuje parwowiroza, bardzo niebezpieczna i śmiertelna choroba dla psów, szczególnie szczeniaków.

Bardzo blisko, na terenie sąsiedniej gminy, jest przecież schronisko „Zwierzęta do wzięcia” w Gózdzie. Wiemy, że zwierzęta, które tam trafiają, są zadbane, mają kontakt z ludźmi i co najważniejsze prawie wszystkie szybko też znajdują swoje nowe domy. Umowę z tym schroniskiem ma wiele pobliskich gmin, m. in. : Stężyca.

Naszym zdaniem Dęblin tym bardziej stać na to miejsce.

W ostatnim czasie dużo mówi się o dobru zwierząt, coraz więcej osób nie przechodzi obojętnie, jeżeli jakiemuś dzieje się krzywda, więc tym bardziej nasze miasto też powinno teraz zadbać o swoje bezdomne zwierzaki. One i tak są pokrzywdzone, czy warto krzywdzić je po raz kolejny, zamykając w klatkach, z których nigdy nie wychodzą?

Ma Pani zapewne świadomość, że Pan D., właściciel schroniska w Sobolewie ma postawione zarzuty o znęcanie się nad zwierzętami? Jego sprawa jest cały czas w toku od kilku lat w sądzie w Garwolinie. Istnieje dużo dowodów, zdjęć, które potwierdzają ogromne zaniedbania w stosunku do zwierząt, których dopuścił się właściciel schroniska Pan D. Ta praktyka trwa do dziś... Wystarczy osobiście sie przekonać odwiedzając schronisko. 

Piszemy tę petycję bo wiemy, że opinia mieszkańców zarówno dla Pani jak i wszystkich urzędników, radnych jest bardzo ważna.

Dlatego prosimy by podpisała Pani umowę na 2023 rok ze schroniskiem dla zwierząt koniecznie z działającym w schronisku wolontariatem. Nie fundujmy tym biednym zwierzakom dodatkowego stresu wywołanego brakiem regularnych spacerów, a tym bardziej resocjalizacji. Brak wolontariatu to również brak kontroli, jeżeli chodzi o los i tak już pokrzywdzonych zwierząt.

Mamy nadzieję, że zapisze się Pani w historii Miasta Dęblin jako Burmistrz, któremu zależy na losie bezdomnych zwierząt.

 

Z wyrazami szacunku

Miłośnicy zwierząt z miasta Dęblin.

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Diana Głodek będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...