OCHRONA parku grabiszyńskiego i zabytkowych uliczek Wrocławia przed wpuszeczniem ruchu tranzytowego.

Drodzy mieszkańcy Wrocławia,

W związku z pojawieniem się pomysłu wpuszczenia ruchu tranzytowego na wąskie uliczki przecinające pas zieleni przy PARKU GRABISZYŃSKIM i przebiegające przez obszar wpisany do wykazu zabytków miasta Wrocławia, prosimy o podpisanie petycji mającej na celu ochronę Grabiszynka i bezpieczeństwa wszystkich korzystających z parku i okolicznych uliczek.

Wpuszczenie ruchu tranzytowego przez ul. Stolarską i Lakierniczą a dalej Tapicerską, Ojca Beyzyma, Ślusarską, Odkrywców i inne uliczki:

  1. będzie miało negatywny wpływ na walory przyrodnicze parku i okolic. W ostatnim czasie wrocławianie wyrazili zdecydowaną chęć zachowania obecnej, najbardziej „naturalnej” formy parku,
  2. spowoduje wzrost niebezpieczenstwa pieszych(m.in dzieci idących do szkoły), rowerzystów oraz osób korzystających z popularnuch tras biegowych (m.in 5320 pod patronatem Radia Wrocław),
  3. zniszczony zostanie historyczny, objęty ochroną konserwatora zabytków obszar,
  4. doprowadzi do blokady komunikacyjnej osiedla (np.będzie ogromny problem żeby wyjechać w ulice Hallera), korków. Zwiększy hałas i zanieczyszczenie powietrza co negatywnie wpłynie na stan zdrowia mieszkanców i wrocławian odwiedzających park,
  5. z uwagi na małą przepustowość ulic Grabiszyna-Grabiszynka i ich zły stan NIE doprowadzi do rozładowania ruchu samochodowego z wciąż rozbudowujących się osiedli (Krzyki, Klecina, Partynice, Oporów, podwrocławskie miejscowosci m.in Mokronos, Smolec i inne).

grabi_zdjecie_google.PNGProsze pomoż nam ochronić park i historyczne tereny wokół niego (wpisane do rejestru zabytków 570/A z dn. 12.09.2005) przed ruchem tranzytowym!

Czasu jest niewiele!Petycje w ww temacie mozna skladac tylko do 14.11.2018r.

Podpisana przez Państwa petycja zostanie przekazana do Urzędu Miejskiego, Prezydenta Miasta i Konserwatora Zabytków dnia 13.11.2018.

Aktualizacja [16.11.2018]: Cały czas można podpisywać petycję internetową. Proszę o wsparcie! 

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Dawid Cedro do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook