Odwołanie egzaminów ósmoklasistów

  Gostynin, 02.04.2020r.  

Rodzice Ósmoklasistów

                                                                            Pan Mateusz Morawiecki                                                                             Prezes Rady Ministrów

                                                                                                 

 

 Panie Premierze,

W związku z pandemią koronawirusa szkoły zostały zamknięte, a nasze dzieci samodzielnie uczą się i próbują przygotowywać się w domach do egzaminów, które odbyć się mają w dniach 21-23 kwietnia.

Obecnie system nauki zdalnej zaplanowany jest do 14 kwietnia. Niestety na ten moment ilość zachorowań na COVID-19 każdego dnia zwiększa się i jak określają to specjaliści w dziedzinie chorób zakaźnych, szczyt zachorowań jeszcze przed nami. Niestety nie ma też rokowań na poprawę sytuacji w okresie poświątecznym dlatego, my rodzice  w trosce o ochronę życia i zdrowia naszych dzieci  apelujemy
o odwołanie kwietniowych egzaminów ósmoklasistów.

Naszym zdaniem, zorganizowanie egzaminów zewnętrznych w dotychczasowej formule, wiąże się z narażeniem zdrowia i życia tegorocznych ósmoklasistów, a także nauczycieli. Trzeba pamiętać, że są sprawy ważne i ważniejsze. W tej chwili najważniejsze to zdrowie i bezpieczeństwo.

Wnioskujemy aby w przypadku tegorocznych ósmoklasistów odwołać kwietniowe egzaminy a o przyjęciu do szkół średnich niech zdecyduje konkurs świadectw.  

 

 


Agnieszka Korajczyk-Szyperska,    Skontaktuj się z autorem petycji
Facebook