Zwolnienie z obowiązkowych matur ustnych !!!!

Apelujemy o zwolnienie z obowiązkowych egzaminów ustnych na maturze.

Pan Minister Czarnek sam mówił w wywiadach że, matur ustnych nie bedzie w 2023 roku. Więc wynika z tego że nie można Panu wierzyć na słowo. Aktualnie roczniki zdające mature były 2 lata na nauczaniu zdalnym, nie da sie od tak teraz w 3 miesiące nadrobić strat bo pan stwerdził że trzeba ją nagle przywrócić. W dodatku roczniki po gimnazujm co pisali rok temu mature nie musieli zdawać ustnych, a osoby podchodzące teraz  muszą po mimo tego że technika zawsze mają słabsze wyniki i mają po prostu mniej godzin i czasu do poświęcenia na maturę jest to bardzo nie sprawiedliwe. Matura ustna nie jest brana pod uwagę na rekrutacje na studia wiec po co dokładać kolejego stresu, z matury ustnej mozna sobie tylko podciąć skrzydła bo jak się nie zaliczy polskiego to nie masz matury a wielu ekspertów i polonistów wypowiada się o że forma matury ustnej z języka polskiego nie ma sensu. 

A rocznki zdające nową maturę też nie czują sie pewni by do niej podchodzić, mają dość stresu że muszą pisać nową formę matury.

Lepiej dać wybóru jeśli ktoś czuje się na siłach i uważa że na ustnej może wykazać się bardziej swoją wiedzą to proszę bardzo niech zdaje.

Dlatego apelujemy do Pana o zwolnieniu maturzystów z obowiązkowego przystępowania do matury ustnej, niech ona będzie dodatkowa kto chce to sobie do niej podejdzie, ale innym naprawdę można już dać spokuj. Niech pan to naprawdę przemyśli w końcu !!! 

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Maturzysta do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...