Oświetlenie na Stadionie POSiR Golęcin

                                                                                                  Poznań 20.09.2023 r.

W imieniu Kibiców PSŻ Poznań

Roman Ratajski

tel. 501 832 040

                                                                                         Prezydent Miasta Poznania

                                                                                                  Pan Jacek Jaśkowiak

 

My, niżej podpisani Kibice PSŻ Poznań zwracamy się z prośbą do Władz Miasta Poznania o budowę oświetlenia na Stadionie Żużlowym przy ul. Warmińskiej 1 w Poznaniu. Decyzję o napisaniu tej petycji podjęto z myślą o dalszym rozwoju klubu PSŻ Poznań oraz popularyzacji żużla w Poznaniu.

Pomimo tegorocznego spadku PSŻ Poznań z 1. Ligi Żużlowej, klub otrzymał zaproszenie do tych rozgrywek na sezon 2024. Warunkiem koniecznym, by drużyna mogła wystartować w 1. lidze za rok jest budowa wspomnianego oświetlenia. Miasto, jako właściciel obiektu, na którym swoje mecze rozgrywa PSŻ Poznań składało już wiele obietnic dotyczących modernizacji stadionu. Uważamy, że najwyższa pora, by chociaż jednej z tych obietnic dotrzymać! W 2018 roku Pan Prezydent Jaśkowiak pisał, że Poznań ma być miastem dla fanów różnych dyscyplin sportowych. Jednocześnie, przy okazji reaktywacji PSŻ Poznań w tym samym roku wyraził swoje uznanie dla osób, które walczyły o przywrócenie żużla w Poznaniu! Po wspomnianej reaktywacji, Klub poczynił wiele starań by utrzymać się na żużlowej mapie Polski, a po zeszłorocznym awansie na zaplecze żużlowej Ekstraligi drużyna ciągle się rozwija i ma bardzo ambitne plany na przyszłość. Na golęciński stadion przychodzą tysiące kibiców, w różnym wieku. Zainteresowanie żużlem w mieście ciągle rośnie, czego dobitnym potwierdzeniem jest frekwencja na trybunach. Dlaczego więc tak dobrze prosperujący klub, jakim jest PSŻ Poznań ma zostać skazany na porażkę? Dlaczego wysiłek tak wielu osób ma pójść na marne? Jako kibice popularnych "Skorpionów" jesteśmy bardzo zaniepokojeni faktem, że nasza ukochana drużyna mogłaby przestać istnieć i w dodatku miasto, które powinno wspierać lokalne inicjatywy mogłoby się do tego bezpośrednio przyczynić. Uważamy, że jeżeli PSŻ Poznań potrzebuje wsparcia ze strony Miasta, to powinno takowe wsparcie otrzymać!

Dzięki spełnieniu naszej prośby, mieszkańcy Poznania mogliby nadal cieszyć się żużlową rywalizacją na Golęcinie. W samej stolicy Wielkopolski, fani "czarnego sportu" stanowią bardzo liczną grupę i nie należy o tym zapominać! Jesteśmy zdania, że w tak dużym mieście jak Poznań, popularyzacja sportu jest bardzo ważna. PSŻ Poznań może być wspaniałą wizytówką miasta na kolejne lata. Jeżeli więc Władze Miasta są podobnego zdania i chcą rozwijać miasto na płaszczyźnie sportowej, to PSŻ Poznań z pewnością jest klubem, na którego rozwój warto postawić i którego wołanie o pomoc nie powinno być ignorowane!

Prosimy o przychylne rozpatrzenie naszej prośby.

Pełni nadziei w oczekiwaniu na kolejny sezon

Kibice PSŻ Poznań

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Roman Ratajski do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...