Petycja do Ministra Spraw Zagranicznych o dofinansowanie ze środk

 

 

Pan Radosław Sikorski

Minister Spraw Zagranicznych

Rzeczypospolitej Polskiej

 

Panie Ministrze,

 

zwracamy się do Pana z petycją o wsparcie finansowe dla 'Polskiego Towarzystwa Historycznego w Niemczech' w poniższej sprawie.

Członkowie ‘Polskiego Towarzystwo Historycznego w Niemczech’, którzy inicjują działania i uczestniczą od samego początku w protestach przeciwko emisji i popularyzacji serialu ZDF ‘Unsere Muetter, unsere Vaeter’, będą wnosili zbiorowy pozew o zadośćuczynienie szkody wyrządzonej poprzez upowszechnianie kłamliwego wizerunku Żołnierzy Armii Krajowej, przedstawionych przez autorów produkcji jako skrajnych antysemitów. Wystąpimy o stosowne odszkodowanie na rzecz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz sfinansowanie działalności edukacyjnej PTHwN od producentów tj. wytwórni teamWorx i drugiego kanału niemieckiej Telewizji Publicznej ZDF, jak również dystrybutorów oraz popularyzatorów tej oszczerczej dla żołnierzy AK produkcji.

W naszym przekonaniu ochrona wizerunku Polski, jak i jego legalnej struktury, którą była w okresie II wojny światowej Armia Krajowa, należy do konstytucyjnych obowiązków organów Rzeczypospolitej. W tym kontekście widzimy potrzebę podjęcia adekwatnych do sytuacji i skutecznych działań Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Członkowie PTHwN są zdecydowani podjąć odpowiednie kroki prawne ze staraniem się o wstrzymanie dalszej popularyzacji trylogii ZDF włącznie. Należy jednak zwrócić uwagę, że sfinansowanie kosztów sądowych w Niemczech jedynie ze środków prywatnych przekracza możliwości pojedynczych osób. Skoro kierownictwo TVP, opłacane z publicznych środków w postaci abonamentu, zdecydowało o zakupie serialu dla celów emisji w Polsce, zasilając w ten sposób budżet niemieckiej ZDF i firmy teamWorx, tym bardziej można oczekiwać sfinansowania z budżetu kosztów koniecznych dla obrony dobrego imienia Armii Krajowej i jej żołnierzy.

Jeżeli chciałyby Pan należeć do osób gotowych partycypować w kosztach takiego procesu lub uczestniczyć w pozwie zbiorowym, może Pan się zgłosić pod adresem pthwn@pthwn.de .


Sławomir Hałaczkiewicz    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Sławomir Hałaczkiewicz do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook