Petycjeonline.com

PETYCJA MIESZKAŃCÓW W SPRAWIE UTWORZENIA OGÓLNODOSTĘPNEGO TERENU ZIELONEGO W STARYM MIRKOWIE

PETYCJA MIESZKAŃCÓW W SPRAWIE UTWORZENIA OGÓLNODOSTĘPNEGO TERENU ZIELONEGO W STARYM MIRKOWIE

My, niżej podpisani mieszkańcy Mirkowa oraz okolicznych miejscowości, zwracamy się do Wójta Gminy Długołęka z prośbą o podjęcie działań zmierzających do utworzenia w Starym Mirkowie ogólnodostępnego terenu zielonego przeznaczonego do rekreacji i wypoczynku mieszkańców.

W ostatnich latach Stary Mirków dynamicznie się rozwija i stale przybywa nowych mieszkańców. Jednocześnie w tej części miejscowości brakuje publicznej przestrzeni zielonej, która mogłaby służyć codziennemu wypoczynkowi, spacerom, integracji sąsiedzkiej oraz aktywności na świeżym powietrzu.

Obecnie mieszkańcy, w tym rodziny z dziećmi, seniorzy oraz właściciele psów, nie mają w pobliżu miejsca przeznaczonego do rekreacji wśród zieleni. Powoduje to konieczność korzystania z terenów prywatnych lub dojazdu do innych części gminy.

Teren zielony w Starym Mirkowie mógłby pełnić wiele ważnych funkcji:

  • poprawiać retencję wód opadowych i ograniczać skutki podtopień,
  • zwiększać ilość drzew i terenów zacienionych,
  • poprawiać jakość powietrza,
  • tworzyć przestrzeń spotkań i integracji mieszkańców,
  • zapewniać bezpieczne miejsce spacerów i wypoczynku,
  • wspierać zdrowie fizyczne i psychiczne mieszkańców,
  • ograniczać konflikty wynikające z korzystania z terenów prywatnych.

W związku z powyższym wnosimy o:

  1. Uwzględnienie potrzeby utworzenia ogólnodostępnego terenu zielonego w Starym Mirkowie w planach rozwoju Gminy Długołęka.
  2. Przeanalizowanie możliwości pozyskania gruntu pod park lub teren rekreacyjny poprzez zakup, zamianę, dzierżawę lub inne dostępne formy.
  3. Ujęcie środków na ten cel w kolejnych budżetach gminy.
  4. Rozpoczęcie dialogu z mieszkańcami w sprawie lokalizacji i funkcji przyszłego terenu zielonego.

Niniejsza petycja ma również na celu pokazanie skali zainteresowania mieszkańców realizacją takiej inwestycji i potrzebą zapewnienia przestrzeni zielonej dla obecnych oraz przyszłych pokoleń mieszkańców Starego Mirkowa.

Liczymy na podjęcie działań zmierzających do realizacji tej ważnej dla lokalnej społeczności inicjatywy.


Małgorzata Sikora
Skontaktuj się z autorem

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Małgorzata Sikora będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.


LUB

Nie wyświetlimy Twojego adresu publicznie online.


Musimy sprawdzić, czy jesteś człowiekiem.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:




Płatne ogłoszenie

Petycjeonline.com będzie reklamować tę petycję wśród 3000 osób.

Dowiedz się więcej...