Petycja o utworzenie strefy wolnej od zakazu picia alkoholu Ełk

 

Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja – Oddział Ełk

 

 

 

Petycja do prezydenta Miasta Ełku, p. Tomasza Andrukiewicza w sprawie wydzielenia strefy wolnej od zakazu picia alkoholu do 6% w obrębie Promenady lub Plaży Miejskiej w Ełku obowiązującej w okresie letnim od 1 lipca do 31 sierpnia.

 

zgodnie z Ustawą z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach

Naszym postulatem jest wydzielenie przez Urząd Miasta Ełku strefy wolnej od zakazu picia alkoholu do 6% na ełckiej Promenadzie lub Plaży Miejskiej. Strefa obowiązywałaby przez całe lato. Petycję z Waszymi podpisami złożymy na ręce prezydenta Ełku, p. Tomasza Andrukiewicza.

1. Chcemy, by strefa została zlokalizowana, gdzieś w obrębie Promenady lub Plaży Miejskiej - druga opcja byłaby chyba najdogodniejsza, a miejscem byłby cypel przy Plaży Miejskiej, tam gdzie w czasie HHRE jest pole namiotowe. Jeśli macie inne propozycje, podawajcie je w komentarzach.
2. Strefa obowiązywałaby od 1 lipca do 31 sierpnia, w czasie, gdy w Ełku jest wielu turystów w godzinach 6:00 - 22:00.
3. W strefie byłoby można spożywać alkohol do 6%, a więc tak naprawdę tylko (i aż!) piwo zakupione w sklepie.
4. Do strefy miałyby wstęp służby porządkowe, tj. policja i straż miejska, lecz mogłyby egzekwować prawo tylko w przypadku naruszenia np. ciszy nocnej, nieobyczajnego zachowania, śmiecenia bądź legitymowania osób niepełnoletnich, które nie powinny w strefie spożywać alkoholu etc.