Petycja o utworzenie strefy wolnej od zakazu picia alkoholu Ełk

 

Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja – Oddział Ełk

 

 

 

Petycja do prezydenta Miasta Ełku, p. Tomasza Andrukiewicza w sprawie wydzielenia strefy wolnej od zakazu picia alkoholu do 6% w obrębie Promenady lub Plaży Miejskiej w Ełku obowiązującej w okresie letnim od 1 lipca do 31 sierpnia.

 

zgodnie z Ustawą z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach

Naszym postulatem jest wydzielenie przez Urząd Miasta Ełku strefy wolnej od zakazu picia alkoholu do 6% na ełckiej Promenadzie lub Plaży Miejskiej. Strefa obowiązywałaby przez całe lato. Petycję z Waszymi podpisami złożymy na ręce prezydenta Ełku, p. Tomasza Andrukiewicza.

1. Chcemy, by strefa została zlokalizowana, gdzieś w obrębie Promenady lub Plaży Miejskiej - druga opcja byłaby chyba najdogodniejsza, a miejscem byłby cypel przy Plaży Miejskiej, tam gdzie w czasie HHRE jest pole namiotowe. Jeśli macie inne propozycje, podawajcie je w komentarzach.
2. Strefa obowiązywałaby od 1 lipca do 31 sierpnia, w czasie, gdy w Ełku jest wielu turystów w godzinach 6:00 - 22:00.
3. W strefie byłoby można spożywać alkohol do 6%, a więc tak naprawdę tylko (i aż!) piwo zakupione w sklepie.
4. Do strefy miałyby wstęp służby porządkowe, tj. policja i straż miejska, lecz mogłyby egzekwować prawo tylko w przypadku naruszenia np. ciszy nocnej, nieobyczajnego zachowania, śmiecenia bądź legitymowania osób niepełnoletnich, które nie powinny w strefie spożywać alkoholu etc.

 

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam KORWiN Ełk do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook