Petycja o zmianę logo na oficjalnej stronie Instytutu Psychologii Stosowanej UJ

My, niżej podpisani, studenci, absolwenci i pracownicy Instytutu Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, wyrażamy swój sprzeciw wobec pełnych nienawiści, cynizmu, ignorancji i homofobii wypowiedzi polskich polityków.

Jako psycholożki i psychologowie nie chcemy być obojętni, gdy głowa państwa i inne osoby publiczne dzielą ludzi na lepszych i gorszych, dehumanizując jedną z grup społecznych. Takie działania narażają jej członków na wykluczenie i pogardę.

Według raportu Kampanii Przeciwko Homofobii 84% osób LGBT w Polsce obawia się o swoje bezpieczeństwo z powodu dyskryminacji, 20,2% doświadczyło agresji fizycznej, 54,6% – agresji psychologicznej. Jako studenci, absolwenci i osoby pracujące w zawodzie psychologa czujemy się odpowiedzialni za zmianę tego stanu rzeczy.

Opowiadamy się za postawą zgodną ze stanem wiedzy naukowej i prawami człowieka, których w przestrzeni publicznej zaczyna się niektórym odmawiać. Wnosimy o tymczasową lub, w zależności od potrzeby, trwałą zmianę logo na zdjęciu profilowym Instytutu Psychologii Stosowanej UJ na dostępne pod tym linkiem: https://drive.google.com/file/d/1tFoFT6ECtlc-LYC9Aiqo82aroA2hFtyc/view?usp=sharing

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Kalina Tyrkiel do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook