Petycja w sprawie utrzymania miejsc pracy w branżach turystycznych i okołoturystycznych oraz zrównoważonego budżetu Miasta Ustroń.

Szanowny Pan Mateusz Morawiecki

Prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej

 

My, mieszkańcy Ustronia oraz osoby związane z naszym miastem zwracamy się z prośbą o podjęcie strategicznych działań oraz wypracowania takiego protokołu sanitarnego, który pozwoli otworzyć lub znacznie poluzować obostrzenia dla branż żyjących z aktywności turystycznej w zimie.  

Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja epidemiologiczna jest poważna, ale wierzymy, że wprowadzając ścisły reżim sanitarny w naszych restauracjach, hotelach, stokach narciarskich i punktach usługowych, jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczny wypoczynek turystom i kuracjuszom w okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz ferii zimowych.

Zwracamy się z prośbą o zmianę decyzji dotyczącej zamknięcia hoteli i punktów gastronomicznych oraz o wydłużenie ferii zimowych. Bez tego nasze miasto, mieszkańcy staną przed obliczem ruiny finansowej.

Na 16 tysięcy mieszkańców Ustronia, ponad 600 pracuje w Przedsiębiorstwie Uzdrowiskowym „Uzdrowisko Ustroń” S.A., 350 firm działa w branży turystycznej i zatrudnia ponad 4 tysiące pracowników.

Wsparcie w ramach „Tarcz Antykryzysowych” jest niewystarczające i dla wielu przedsiębiorców przychodzi zbyt późno. Bez sezonu zimowego grozi nam zwiększone bezrobocie, brak podatków i innych opłat, co wpływa negatywnie nie tylko na budżet Miasta Ustroń, ale całego państwa.  

Pod petycją mogą się podpisywać wszyscy, nie tylko mieszkańcy Ustronia. Podpisy będą zbierane do dnia 20.12.2020 r.  

Klub Radnych Projekt Ustroń, wraz z Wiceprzewodniczącą Rady Miasta Ustroń – Jolantą Hazuką, Przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta Ustroń – Arturem Kluzem oraz Burmistrzem Miasta Ustroń – Przemysławem Korczem – przygotowali petycję, która zostanie złożona na ręce Pana Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Pana Wicepremiera Jarosława Gowina. Każdy podpis stanowił będzie o tym, jak ważne jest dla nas nasze miasto, firmy, miejsca pracy oraz jak bardzo Ustroń związany jest z turystyką.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Dorota Walker do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.




Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...