Petycja w sprawie zmiany granic obwodu łowieckiego 118 w Bydgoszczy

Bydgoszcz, 27 kwietnia 2022 r.

Stowarzyszenie MODrzew - Monitoring Obywatelski Drzew
ul. Gdańska 5 skr. 9
85-005 Bydgoszcz

Rada Osiedla Nowy Fordon
ul. Rupniewskiego 10/122
85-791 Bydgoszcz

                                                                        Pani
                                                                        Elżbieta Piniewska
                                                                        Przewodnicząca Sejmiku
                                                                        Województwa Kujawsko-Pomorskiego

PETYCJA 
W SPRAWIE ZMIANY GRANIC OBWODU ŁOWIECKIEGO NR 118 W BYDGOSZCZY

Na podstawie art. 63 Konstytucji RP, działając w interesie publicznym, składamy niniejszą petycję z żądaniem wprowadzenie zmian w granicach obwodu łowieckiego nr 118 w Bydgoszczy.

Uzasadnienie

Wał przeciwpowodziowy nad Wisłą w bydgoskim Starym Fordonie to popularne miejsce spacerów i rekreacji uczęszczane przez rodziny z dziećmi, seniorów, a także miejsce wykorzystywane do uprawiania sportów - biegania, jazdy na rowerze, nordic walkingu. To popularne miejsce spacerów z psami. Tamtędy przebiega również ścieżka edukacyjna.

Wał przeciwpowodziowy będzie niedługo częścią ważnego szlaku rowerowego - Wielkiej Pętli Fordonu, Wiślanej Trasy Rowerowej i międzynarodowej trasy Eurovelo 9, co w najbliższej przyszłości jeszcze bardziej spopularyzuje te okolice. Mieszkańcy wielokrotnie alarmowali o polowaniach w tym rejonie, które odbywają się o różnych porach dnia
i roku. Myśliwi strzelają w stronę wału przeciwpowodziowego, co powoduje realne zagrożenia dla mieszkańców oraz stwarza duży dyskomfort dla spacerujących z dziećmi lub zwierzętami. Warto podkreślić, że strzały oddawane są na terenie miasta. 

Zgodnie z art. 27 ust. 1 Prawa łowieckiego zmiany granic obwodu  dokonuje w obrębie województwa sejmik województwa, w drodze uchwały, stanowiącej akt prawa miejscowego. Dlatego w imieniu własnym i niżej podpisanych wnosimy o podjęcie niezbędnych działań i podjęcie uchwały zmieniającej granice obwodu łowieckiego, tak by polowania nie odbywały się na terenie Bydgoszczy w jej bezpośrednim sąsiedztwie. 


Stowarzyszenie MODrzew - Monitoring Obywatelski Drzew    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Stowarzyszenie MODrzew - Monitoring Obywatelski Drzew do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...