Petycja ws. budowy chodnika przy DK nr 28 w miejscowości Radocza, gm. Tomice

Niniejsza petycja ma na celu zwrócenie uwagi Zarządu GDDKiA, Starostwa Powiatowego w Wadowicach oraz Urzędu Gminy Tomice na problem braku chodnika w miejscowości Radocza - wzdłuż DK nr 28.

Brak pieszego ciągu komunikacyjnego, o który wnioskujemy dotyczy przede wszystkim odcinka ok 3 km (od okolicy ZSRCKU w Radoczy, skrętu do centrum miejscowości do ul. Widokowej). Brak chodnika to brak poczucia bezpieczeństwa!!!

Brak chodnika na odcinku znajdującym się w rejonie naszych domów uniemożliwia bezpieczną komunikację. Osoby poruszające się tędy wzdłuż DK nr 28 na co dzień, narażają życie i zdrowie kierując się w stronę Wadowic lub przystanków autobusowych zlokalizowanych w pobliżu, po wąskim i nierównym poboczu. Jedynym sposobem na bezpieczne dotarcie dzieci i młodzieży do szkół (zarówno podstawowej jak i średniej) jest zawożenie ich samochodem.

Nie ma możliwości spaceru - mowa o dorosłych, a już na pewno nie z dziećmi. Takiej możliwości ze względu na brak chodnika nie ma na pewno żadne młode małżeństwo mieszkające na tym odcinku DK nr 28, chcące wybrać się na spacer z wózkiem.  Osoby starsze, a także posiadacze psów również pozbawieni są szansy na dłuższy spacer. Brak chodnika powoduje tutaj brak mobilności mieszkańców i całkowite pozbawienie szans na rekreację - czyt. zwykły spacer, mimo wielu ciekawych i urokliwych miejsc znajdujących się niedaleko.

Gdyby chodnik został doprowadzony do chociażby ulic Słowiańskiej i Piastowskiej mielibyśmy możliwośc przedostać się na drugą stronę ulicy! W tym momencie nie mamy takiej możliwości! Aby móc wyjść pobiegać lub uprawiać Nordic Walking najpierw musimy przejechać kilkaset metrów samochodem, by... spędzić na zewnątrz kilkanaście minut.

Nie ma tutaj także przejścia dla pieszych by bezpiecznie do tego doszło. Jest to bardzo niebezpieczny odcinek DK nr 28, nie ma ograniczenia prędkości, jak w strefie zamieszkanej - pojazdy poruszające się drogą doprowadziły tutaj przed laty do kilku wypadków śmiertelnych osób pieszych idących poboczem, a niejednokrotnie spowodowały także przewrócenie się pieszej osoby starszej na skutek braku ograniczenia prędkości dla pędzącej ciężarówki lub wyprzedzającego samochodu osobowego. Uwagę należy zwrócić na fakt, iż jest to najbardziej dogodny odcinek do wyprzedzania na całej trasie od Wadowic do Graboszyc. 

Poza chodnikiem, jak powyżej zasugerowano, kwestię bezpieczeństwa mieszkańców znacznie podniosłoby widoczne przejście dla pieszych oraz ograniczenie predkości wraz z zakazem wyprzedzania (na prostej od skrzyżowania z ulicą Piastowską do przystanku komunikacyjnego na wzniesieniu).

Wnioskujemy do Zarządu GDDKiA o rozpoczęcie działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa w rejonie, w którym mieszkamy. Prosimy także o włączenie się w negocjacje dot. tej sprawy Urząd Gminy Tomice i Starostwo Powiatowe w Wadowicach, którym w pierwszej kolejności powinno zależeć na zwiększeniu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców (czyt. wyborców).

d1.PNG

d4.PNG

d2.PNG

d3.PNG

* Zdjęcia - źródło: Google Maps


Sabina Michalak (Miszczak)    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Sabina Michalak (Miszczak) do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...