Petycja przeciwko budowie kolejnego supermarketu w D.Górniczej

Dąbrowa Górnicza, 05.02.2013 r.

 

 

Do Prezydenta Miasta Dąbrowa

p. Zbigniewa Podrazy,

Wydziału Urbanistyki i Architektury UM w Dąbrowie Górniczej

oraz

Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej

 

 

W związku z doniesieniami prasowymi dotyczącymi budowy kolejnego hipermarketu w Centrum Miasta Dąbrowa Górnicza (na zbiegu ulic Kościuszki i Sobieskiego), my, mieszkańcy i sympatycy tego miasta wyrażamy swój głęboki sprzeciw w stosunku do tej decyzji.

W pobliżu znajduje się już Centrum Handlowe “Pogoria” oraz “OBI” i nie wydaje nam się, żeby budowa nowego marketu była uzasadniona i poparta dobrem mieszkańców, a raczej chęcią zysku.

Budowa marketu oznacza wycięcie przynajmniej kilkunastu drzew zdobiących park, a ciężki sprzęt będzie musiał wjechać również na alejki spacerowe, które kilka lat temu częściowo wytyczył i wyłożył kostką brukową inwestor budujący CH “Pogoria”.

Czy naprawdę jest to konieczne, a przede wszystkim – potrzebne?

Co z resztą prywatnych sklepów, które wciąż walczą o utrzymanie się w okolicy tak dużego centrum handlowego, jakim jest “Pogoria”?

Co z mieszkańcami, których o takich decyzjach się informuje, a nie z nimi konsultuje?

My, mieszkańcy i sympatycy Dąbrowy Górniczej protestujemy przeciwko tej decyzji.

Mimo że teren jest prywatny, jako władze miasta są Państwo przecież władni wstrzymać, bądź anulować pozwolenie na tę budowę, która nam w żaden sposób nie służy i nie jest nam potrzebna.

W związku z powyższym my, niżej podpisani:

1. Oczekujemy zmiany decyzji w sprawie budowy kolejnego marketu w Centrum Dąbrowy Górniczej (skrzyżowanie ul. Kościuszki i Sobieskiego).

2. Oczekujemy podejmowania w przyszłości rozmów z mieszkańcami i przeprowadzania konsultacji społecznych w sprawie tego typu działań i inwestycji.

3. Oczekujemy zmiany statusy działki nr 40 w Dąbrowie Górniczej - z terenu przeznaczonego pod zabudowę usługową na teren zieleni urządzonej - jak pozostała przyległa część parku;

4. Oczekujemy wyciągnięcia konsekwencji w stosunku do urzędników odpowiedzialnych za sprzedaż ww. działki, znajdującej się w przestrzeni publicznej, w ręce prywatne.

 

 

 

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Robert Strzała do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook