PETYCJA WS. UTWORZENIA OŚRODKA WORD (WOJEWÓDZKIEGO OŚRODKA RUCHU DROGOWEGO) W WARSZAWIE, W DZIELNICY WŁOCHY, W CZĘŚCI NISKIE OKĘCIE

W przestrzeni publicznej pojawiają się informacje o planowanym utworzeniu ośrodka WORD (Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego) w Warszawie, w dzielnicy Włochy, w części Niskie Okęcie pod adresem: Aleja Krakowska 40. Wspólnie uważamy, że takie przedsięwzięcie w tej okolicy wpłynie niekorzystnie na bezpieczeństwo pieszych i kierowców, przepustowość i tak już wąskich i silnie obleganych przez samochody uliczek, jakość powietrza oraz na atrakcyjność terenu w kontekście mieszkania i życia w tym miejscu. Uważamy, że powyższa inicjatywa przyniesie szereg negatywnych, niekorzystnych rezultatów dla otoczenia, a co ważniejsze, dla osób w danym regionie przebywających.  

Dlatego zwracamy się do władz dzielnicy Włochy, aby zmienić ten plan inwestycyjny, spojrzeć na faktyczne potrzeby i zdanie lokalnej społeczności w sposób przyjazny, a nie zagrażający egzystencji wspomnianych osób (w sposób niezgodny z interesem społecznym).  

My, niżej podpisani, którzy na co dzień tu mieszkamy, którzy integrujemy się z lokalną społecznością, którzy też tu pracujemy, spędzamy aktywnie czas wolny ze swoimi rodzinami, przyjaciółmi, wychowujemy Nasze pociechy (a w tym dbamy o bezpieczeństwo swoich dzieci), wychodzimy ze swoimi pupilami na spacery, identyfikujemy się z danym miejscem, My wszyscy, którzy tu przebywamy nie możemy się zgodzić i nie zgadzamy się z daną, tematyczną inicjatywą. Co więcej, nie zgadzamy się, aby ośrodek powstał pod wyżej wskazanym adresem, a przez fakt działań władz dzielnicy, w tym momencie również stanowczo nie zgadzamy się, aby WORD został ulokowany gdziekolwiek na terenie Niskiego Okęcia.  

I ze względu na powyższe zwracamy się do władz dzielnicy Włochy, aby odstąpiły od danego projektu i spojrzały faktycznie na interes społeczny.

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Damian Cuper do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...