Petycja

Petycja do Rady Miejskiej w Iłży i Burmistrza Miasta i Gminy Iłża,

My, niżej podpisani mieszkańcy miasta i gminy Iłża oraz przyjaciele Iłży, sprzeciwiamy się budowie nowego budynku Urzędu Miejskiego na działce nr 1042/1 (obręb miasta Iłża) w obrębie miasta Iłża! Teren ten ma znaczące walory rekreacyjne, dzięki czemu mógłby w tym miejscu powstać park miejski wraz z całą infrastrukturą.


Coraz więcej miejscowości w Polsce dąży do tego, żeby na ich terenie było jak najwięcej zieleni. Nie tylko pod względem wizualnym, ale także mając na uwadze oczyszczanie powietrza oraz stworzenie terenów, gdzie mieszkańcy mogą w spokoju wypoczywać, zrelaksować się i odstresować.


Teren działki nr 1042/1 (obręb miasta Iłża) to także idealne miejsce na utworzenie miejskiego placu zabaw, gdzie dzieci z terenu całej gminy mogłyby się w bezpieczny sposób bawić. To miejsce, które w naturalny sposób może zintegrować mieszkańców tzw. osiedla domków jednorodzinnych z mieszkańcami osiedli Staszica i Zuchowiec.
Przeniesienie urzędu Miejskiego do nowej lokalizacji wpłynie negatywnie na obszar historycznego rynku miejskiego oraz zatraci jego rolę społeczno - gospodarczą co negatywnie odbije się na tej części miasta.

Apelujemy o natychmiastowe zaprzestanie inwestycji na działce nr 1042/1 (obręb miasta Iłża) oraz na znalezienie innego rozwiązania na rozbudowę i remont Urzędu Miejskiego w Iłży. Jednocześnie Apelujemy o stworzenie na działce nr 1042/1 (obręb miasta Iłża) parku miejskiego wraz z dużym placem zabaw dla dzieci.


Przemek Burek - Stowarzyszenie Iłża 2039    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Przemek Burek - Stowarzyszenie Iłża 2039 do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook