Pora wytyczyć naziemne przejście przez tory w ciągu ul. Naczelnikowskiej w Warszawie!

Petycja w sprawie wytyczenia przejścia dla pieszych przez tory kolejowe w ciągu ulicy Naczelnikowskiej w Warszawie

Szanowni Państwo,

już kolejny rok piesi i osoby poruszające się na wózkach, chcąc przekroczyć tory linii kolejowej wołomińskiej na granicy dzielnic Pragi-Północ i Targówka w Warszawie, muszą liczyć się z ogromnymi utrudnieniami. Jedyną drogą przez tory jest stara, pozbawiona wind czy pochylni kładka.

Tymczasem coraz więcej pieszych przekracza tory, idąc np. do niedawno otwartego supermarketu czy bardzo uczęszczanego przystanku autobusowego Piotra Skargi (w kierunku na Marki).

Często robią to nielegalnie, przechodząc obok funkcjonującego w tym miejscu - na skrzyżowaniu ulic Radzymińskiej i Naczelnikowskiej - przejazdu drogowego z dróżnikiem, prowadzącego przez tory. Wynika to po części z braku dostępności (cześć pieszych to osoby z ograniczeniami ruchowymi), a po części z tego, że legalna droga wymagające dwukrotnego przejścia przez ul. Radzymińską po dwóch (!) wiaduktach jest ponad dwa razy dłuższa.

Niektórzy nie mogą pokonać jej wcale - to rodzice z dziećmi w wózku czy osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Doskonale znany PKP PLK oraz Zarządowi Dróg Miejskich problem miał być rozwiązany wraz z dokończeniem budowy praskiego odcinka Obwodnicy Śródmieścia. Niestety, budowa nadal się nie zbliża do fazy realizacji, a projekt obwodnicy utrwala obecne, antypiesze rozwiązania - zakłada, że piesi nie będą mogli przekroczyć linii kolejowej bezpośrednio na wschodnią stronę ul. Radzymińskiej, tylko ponownie będą musieli pokonać dwa wiadukty. W 2021 roku taki projekt jest zwyczajnie nieakceptowalny.

Kolejną straconą szansą był prowadzony na jesieni ubiegłego roku remont przejazdu kolejowego przez PKP PLK, podczas którego można było wytyczyć legalne przejście przez tory. Nie zrobiono tego, ponieważ przejście nie spełniałoby wymogów technicznych w zakresie jego szerokości. Podobnie nie pomyślano o wygodnym połączeniu budowanej aktualnie stacji Warszawa Targówek z okolicami ulicy Naczelnikowskiej.

W związku z powyższym apelujemy o:

- Wydanie przez Ministerstwo Infrastruktury decyzji o odstępie od warunków technicznych dla w/w przejścia,

- Jak najszybsze wytyczenie przez PKP PLK pieszego przejścia przez tory kolejowe w ciągu ulicy Radzymińskiej,

- Zmianę projektu Obwodnicy Śródmieścia w rejonie ulicy Radzymińskiej, aby uwzględnić interesy pieszych i rowerzystów oraz ich zwiększone zainteresowanie punktami usługowymi po wschodniej stronie ulicy Radzymińskiej.

- Wytyczenie wygodnego połączenia okolic Szmulowizny i Targówka Fabrycznego z nowo budowaną stację kolejową Warszawa Targówek.

Z poważaniem

Stowarzyszenie Porozumienie dla Pragi


Porozumienie dla Pragi    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Porozumienie dla Pragi do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )