Pomóż obronić las w Wiórku i okolicach przed wycinką

Zrzut_ekranu_2021-06-07_o_21.26_.12_.pngDrogi Mieszkańcu Wiórka, Czapur i innych okolicznych miejscowości. Drogi Użytkowniku naszego lasu, z pewnością zauważyłeś, co od jakiegoś czasu dzieje się z lasem w naszym najbliższym otoczeniu. LAS ZNIKA W ZASTRASZAJĄCYM TEMPIE! W miejscach, w których jeszcze do niedawna był piękny, obecnie straszy pustkami. Niestety to nie koniec i skala planowanej wycinki jest ZNACZNIE większa. Jeśli nie zareagujemy, jeszcze w tym roku zniknie las przy ulicy Podleśnej w Wiórku, a w kolejnych etapach przewidzianych w Planie Urządzenia Lasu, ogromna część lasu po drugiej stronie ulicy i dalej w kierunku Sasinowa.

W dobie tak ogromnych zmian klimatycznych, walki ze smogiem, który rok rocznie przyczynia się do śmierci tak wielu ludzi czy wreszcie pandemii, która też zebrała już swoje żniwo i nie zniknie nagle, z dnia na dzień, Lasy Państwowe i bezpośrednio zarządzające tym terenem Nadleśnictwo Babki wycinają "w pień" coś, co należy do nas wszystkich i jest DOBREM WSPÓLNYM. Las, który został posadzony jeszcze przez dziadków i pradziadków wielu z nas, za chwilę zamieni się w cmentarzysko, które przez kolejne dziesiątki lat z lasem nie będzie miało NIC WSPÓLNEGO, a my zostaniemy pozbawieni JEDYNEGO miejsca, do którego nawet podczas reżimu sanitarnego możemy wejść i odetchnąć pełną piersią.

Dlatego MUSIMY ZACZĄĆ DZIAŁAĆ i wyrazić nasz sprzeciw wobec takich radykalnych planów cięć. Zwłaszcza, że zgodnie z prawem, las ten ma status LASU OCHRONNEGO i nie powinien być wycinany do zera, gdyż wtedy straci swoją ciagłośc i możliwość pełnienia kluczowej funkcji - ochronnej.  Powinien istnieć dalej w takim stanie, w jakim widzimy go w chwili obecnej, nie wliczając w to drzew stanowiących zagrożenie.

Większość z nas nie dożyje tego, kiedy nowe nasadzenia staną się znowu lasem i zaczną ponownie pełnić funkcje ochronne w znaczeniu dla lokalnej ludności. To DZIESIĄTKI LAT! A my potrzebujemy lasu TU I TERAZ. Pięknych wysokich drzew, a nie ich wizji za kilkadziesiąt lat. Ten las to nie tylko nasz najlepszy sojusznik w walce z aktualnymi problemami klimatycznymi, bo to właśnie stare drzewa chronią nas najbardziej, NIE nowe nasadzenia. LAS ten chroni również nasze zdrowie psychiczne, fizyczne, a także więzi rodzinne i społeczne. 

Dlatego Drogi Użytkowniku Lasu, wyraź swoje poparcie dla naszej inicjatywy i podpisz się pod petycją, którą skierujemy zarówno do Nadleśnictwa Babki, jak i do władz Gminy Mosiny, z prośbą o wsparcie w powstrzymaniu wycinki. 

Zgodnie z prawem dotyczącym lasów ochronnych, oczekujemy zachowania  ciągłości lasu i zachowania go dla NAS, a co za tym idzie, całkowitego wstrzymania planowanych na tym terenie wycinek. Domagamy się też PODMIOTOWEGO TRAKTOWANIA i poszanowania naszego głosu w tej sprawie. Głosu całego lokalnego społeczeństwa, który nie może już zostać tak po prostu zignorowany. 

 

 


Rada Sołecka Wiórka, Mieszkańcy Wiórka, Czapur i innych okolicznych miejscowości    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Rada Sołecka Wiórka, Mieszkańcy Wiórka, Czapur i innych okolicznych miejscowości do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...