Poparcie społeczności UAM dla "Polityka Równościowa i antydyskryminacyjna UAM oraz Plan równości płci dla UAM na lata 2022-2025"

Nie pozwólmy aby Profesorowie z Wydziału Fizyki UAM zdyskredytowali pismo Polityka Równościowa i antydyskryminacyjna UAM.


W dniu 8.06. br. na Wydział Fizyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu wpłynęło pismo podpisane przez 13 Profesorów UAM załączone poniżej. Próbuje ono zdyskredytować dokumenty: Polityka Równościowa i antydyskryminacyjna UAM oraz Plan równości płci dla UAM na lata 2022-2025, podpisany przez Panią Rektor Prof. dr hab. Bogumiłę Kaniewską.

My społeczność UAM, studenci, doktoranci oraz absolwenci, tą petycją wyrażamy swój sprzeciw wobec zachowania 13 Profesorów, którzy postanowili podpisać te słowa. W tekście można znaleźć:

 • porównanie ideologii komunistycznej do "ideologii poprawności politycznej" czy "ideologii gender”:
  "Nie tak dawno uniwersytety w Polsce otrząsnęły się po czasach ideologii komunistycznej, a już z niepokojem obserwujemy pojawienie się nowych prądów ideologicznych, w szczególności ideologii poprawności politycznej czy ideologii gender."

 • informację, że nie ma innych płci niż dwie:
  "Jedynie płeć biologiczną można określić w sposób obiektywny." 

 •  niechęć do pomysłu normalizowania pojęcia LGBT:
  "Promowanie pojęcia LGBT (...)"

  Część postulatów, które znalazły się w tym piśmie jest niezgodna z obecną wiedzą naukową, a więc jego poparcie stoi w opozycji do wartości, które powinna reprezentować instytucja zajmująca się szkolnictwem wyższym. Ponadto treść tego pisma stanowi rażące naruszenie zasad współżycia społecznego. Nie pozwólmy aby Profesorowie z Wydziału Fizyki UAM zdyskredytowali pisma Polityka Równościowa i antydyskryminacyjna UAM oraz Plan równości płci dla UAM na lata 2022-2025.

  Ponadto wyżej wymienione pisma niezbędne są naszemu Uniwersytetowi od 2022 i ich posiadanie jest wymogiem przystąpienia do konkursów w ramach programu Horyzont Europa.

(*po podpisaniu petycji, należy potwierdzić podpis w e-mail'u) 

pismo_WF_prof.jpg

 

 

285874585_684850949247488_354357489726413660_n.jpg


studenci i doktoranci UAM    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam studenci i doktoranci UAM do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )