PROSIMY O PRZEJŚCIE NA NAUKĘ ZDALNĄ w semestrze letnim 2022 na Uniwersytecie Warszawskim

Szanowny Panie Rektorze,


prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak

Katedra Gospodarki Narodowej

 

Jako studenci UW, zwracamy się z prośbą o przejście na zdalny tryb nauczania w semestrze letnim 2022.

Ilość zakażeń i niewiadomych związanych z nową odmianą Omikron stale rośnie w naszym kraju (w dniu 20.01.2022 mamy 32 835 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem), a eksperci przewidują wzrost zakażeń do 100 000 dziennie już na końcu stycznia. Proszę zwrócić uwagę na zdrowie i bezpieczeństwo Wykładowców, Studentów i wszystkich osób, z którymi mamy kontakt po powrocie do domów.

Zaostrzająca się sytuacja epidemiologiczna w kraju sprawia, iż bardzo boimy się o swoich bliskich — szczególnie rodziców czy babcie i dziadków, którzy szczególnie ciężko przechodzą zakażenie koronawirusem.

Zajęcia stacjonarne i spędzanie zajęć w salach pośród dużej ilości osób, niesie za sobą ryzyko zwiększonej transmisji wirusa i wzrasta prawdopodobieństwo zachorowania. Ponadto, większość pomieszczeń na wydziałach nie jest przystosowana do zachowania 0,5 m odstępu od innych osób, nie mówiąc już o rekomendowanych przez rząd 1,5m/2m.

Prosimy o to, aby przejść do nauczania zdalnego w semestrze letnim 2022, o rozpatrzenie naszej petycji, wzięcie pod uwagę aktualnej sytuacji, która ma charakter rozwojowy oraz prosimy o informację zwrotną.

 

Z poważaniem

Studenci UW

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Studenci UW do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...