Prosimy, zostawcie „Felixa, Neta i Nikę” w lekturach!

W imieniu wszystkich fanów serii „Felix, Net i Nika”, naszych dzieci, rodziców i wszystkich pozostałych czytelników, dla których nie jest obojętne, czego uczą w szkołach, zwracam się do Ministra Edukacji o oddalenie decyzji o usunięciu z listy lektur obowiązkowych książki „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” autorstwa Rafała Kosika. Informacja o planowanym usunięciu tej książki z listy była dla nas szokująca i zaskakująca. Jeszcze kilka lat temu gdy książka wchodziła na listę lektur obowiązkowych, nikt nie miał takich obiekcji. „Felix, Net i Nika” to jedna z niewielu lektur, którą chce się czytać, jest napisana prostym, współczesnym językiem, trafiającym do odbiorców. Porusza tematy ważne dla młodych czytelników, którzy są w wieku bohaterów, czytają o ich problemach i radzeniu sobie z nimi, o przyjaźni, o tym, że rodzina jest bardzo ważna. Wielu czytelników właśnie z tej książki nauczyło się, że czytanie jest fajne, a lektury to nie tylko nudne wiersze czy książki historyczne. Ta decyzja jest dla nas naprawdę przygnębiająca, dziękujemy za każdy podpis pod tą petycją.


Fani serii "Felix, Net i Nika"    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Fani serii "Felix, Net i Nika" do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...