PROTEST PRZECIWKO LIKWIDACJI LINII AUTOBUSOWEJ NR 37 W RZESZOWIE

W związku z tym, iż rzeszowski Zarząd Transportu Miejskiego proponuje zmiany w układzie komunikacyjnym na osiedlu Budziwój, niniejszym wyrażamy nasz sprzeciw wobec propozycji likwidacji linii 37.

Uważamy, że zastąpienie jej linią nr 8, poprzez wydłużenie jej trasy, znacząco pogorszy komunikację osiedla. Nie zgadzamy się z narracją, iż udostępnienie linii nr 8, która kursować ma co pół godziny, poprawi nasz istniejący problem z transportem miejskim.

Nie jest prawdą, że zwiększona zostanie liczba połączeń, gdyż wydłużona zostanie jedynie trasa w/w linii. Za to niezaprzeczalnie znacznie wydłuży się czas przejazdu. Ulica Miła oraz Strażacka generują duże korki w godzinach szczytu, co uczyni nasz kurs dłuższym o kilkanaście minut. Ma to ogromne znaczenie dla osób, które w godzinach porannych musza dostać się do szkoły lub pracy. Likwidacja linii 37 wykluczy szybki dojazd uczniów do szkół m.in III LO, IX LO i Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. Obecnie czas przejazdu linią nr 37 do w/w szkół zajmuje ok. 40-50 min. W momencie uruchomienia linii nr 8, czas dojazdu do szkoły wydłuży się o dodatkowe kilkanaście minut. Czy ma to oznaczać, że uczniowie będą zmuszeni wychodzić z domów o godzinie 5.30 aby dotrzeć na 7.10 do szkoły?

Osobnym problemem pozostaje kwestia zatłoczenia autobusów, które będą musiały dodatkowo pomieścić pasażerów z kolejnych kilkunastu przystanków. Obietnice autobusów przegubowych, o których usłyszeliśmy, są bez pokrycia, gdyż żaden taki autobus nie będzie w stanie pokonać skrzyżowania ulicy Miłej ze Strażacką.

Jako mieszkańcy osiedla Budziwój, spodziewaliśmy się poprawy komunikacji miejskiej. Zarówno obecna linia jak i proponowana zmiana w żaden sposób się do tego nie przyczyniają. Mieszkamy w mieście od 13 lat, a w dużej mierze skazani jesteśmy na własny transport, co nie jest ani ekonomiczne, ani ekologiczne.

Ulica Budziwojska potrzebuje sprawnego połączenia z resztą Rzeszowa, które dostępne będzie w odstępach nie dłuższych, niż co 20 minut. Tylko w ten sposób możemy poważnie traktować transport miejski jako alternatywę.  

z poważaniem: mieszkańcy Osiedla Budziwój

Prosimy o potwierdzenie podpisania petycji poprzez klikniecie przycisku "potwierdz swój adres email" wysłanego na skrzynke, za pośrednictwem petycjeonline.com. W ten sposób podpis jest zaakceptowany. Dziękujemy

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Monika do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...