Protest przeciwko zamknięciu DW928 przez las Gostyń-Kobiór!

White_Simple_Stop_Do_Not_Enter_Sign_Poster_20240503_042052_0000.png

Szanowni Państwo,

Dzięki Waszemu i naszemy zaangażowaniu, odnieśliśmy społeczny sukces!

Droga DW928, na odcinku Kobiór-Gostyń, zgodnie z naszymi oczekiwaniami nie zostanie zamknięta! "WIOSKA SMERFÓW" nie zostanie przymusowo odcięta od świata!

W grupie siła! Nie ma rzeczy niemożliwych! Zawsze warto próbować załatwiać sprawy spokojnie i kulturalnie! 

Czasami, jak tutaj, sprzeciw społeczny, ma moc "ponad prawem",  skłania osoby decyzyjne do weryfikacji podjętych wcześniej decyzji, dla zachowania spokoju społecznego.

Dlatego gratulacje dla wszystkich którzy złożyli podpis, wyrazili swoje zdanie w temacie, a szczególne gratulacje dla teĵ grupy osób, które w tym krótkim czasie odłożyły na bok swoje sprawy zawodowe i osobiste, żeby zaangażować się w poprowadzenie tematu formalnie, merytorycznie, rzeczowo i ostatecznie skutecznie!

Bardzo dziękujemy lokalnym mediom, szczególnie Radio Express i TVP3!! Robicie "lokalną robotę"!!

 

PETYCJA

My mieszkańcy gmin Wyry i Kobiór, bezpośrednio dotknięci skutkami całkowitego zamknięcia remontowanego odcinka DW928, od Gostyni do Kobióra, stanowczo protestujemy! 

Dla każdego z nas, kto korzysta z tego odcinka drogi jako dojazdu do pracy, szkoły, przedszkola, to utrudnienie mierzone w setkach złotych kosztów tygodniowo oraz wielu godzinach w samochodach,  autobusach - wszystko w korkach. To rozjeżdżone lasy, i zniszczone drogi naszych sąsiadów z Orzesza i Wilkowyj. 

Tu nie ma dobrego rozwiązania! Ale to, na które wykonawca remontu drogi wojewódzkiej 928 firma Budimex otrzymała zgodę - czyli całkowite zamknięcie odcinka drogi przez las od Gostyni do Kobióra- to dla nas mieszkańców i przedsiębiorców, najgorsze co można było zrobić!!

Należy się zastanowić, czy musicie iść na rękę firmie, nie biorąc pod uwagę tego, że lokalizacja jest tak trudna?? Czy każdy z nas musi dokładać do remontu drogi swoje koszty w postaci kilkudziesięciu dodatkowych kilometrów DZIENNIE i kilku godzin DZIENNIE?? Powtórzmy: nie chodzi o objazd kilku kilometrów! Dla każdego z nas to będzie kilkadziesiąt kilometrów DZIENNIE!!

Rozumiemy, że wykonawcy jest prościej pracować na wyłączonych odcinkach, ale czy koszty społeczne nie są ważne?? A nawet najważniejsze??

Dla nas to bardzo ważne sprawy!! 

Przypominamy Wam, Urzędnikom,  że my tu mieszkamy, uczymy się, pracujemy, wychowujemy dzieci, prowadzimy firmy!! A Wy, wykonując swoje zadania służbowe, nie możecie nas krzywdzić!! 

Dlatego podpisem pod tą petycją dajemy wyraz swojego ogromnego  niezadowolenia z decyzji Urzędu, który wydał tą krzywdzącą zgodę!!

ŻĄDAMY COFNIĘCIA DECYZJI ZAMKNIĘCIA DROGI PRZEZ LAS Z GOSTYNI DO KOBIÓRA!!

 


Społeczność Gminy Wyry i Kobiór    Skontaktuj się z autorem petycji