Przełożyć wybory prezydenckie!

91225907_2336917136410567_5395711996001779712_o.jpg

Od kilku tygodni trwa walka z pandemią koronawirusa. Na niej koncentrują się działania władz państwowych i samorządowych. To czas wielu ograniczeń i obostrzeń, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa nam wszystkim.

Pójście do urn 10 maja jest sprzeczne ze wszystkimi wydawanymi przez administrację rządową i służby sanitarne zaleceniami. Przykład Francji dobitnie pokazał, że nie da się zapewnić pełnego bezpieczeństwa podczas wyborów tak obywatelom, jak i członkom komisji wyborczych.

Apelujemy do prezydenta, szefów klubów parlamentarnych partii politycznych i prezesa Jarosława Kaczyńskiego: „To nie jest czas na organizowanie wyborów!”

Jako burmistrz jednego z miast w województwie śląskim doskonale wiem, jak wygląda organizacja wyborów na szczeblu gminy. Mrzonką są opowieści o tym, że cały proces przygotowań da się zrealizować bez konieczności bezpośredniego kontaktu między ludźmi. Nie jest również od strony czysto praktycznej możliwe zagwarantowanie całkowitego bezpieczeństwa osobom głosującym.

Nie jest teraz ważne, który z kandydatów przegra czy wygra 10 maja. Martwi nas natomiast to, ilu Polaków po wizycie w lokalach wyborczych przegra z koronawirusem


RAFAŁ ADAMCZYK - BURMISTRZ MIASTA SŁAWKOWA    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam RAFAŁ ADAMCZYK - BURMISTRZ MIASTA SŁAWKOWA do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook