Ręce precz od Górczewskiej!

My, mieszkańcy Warszawy, z oburzeniem przyjęliśmy decyzję władz Warszawy o zwężeniu ul. Górczewskiej do 2 pasów ruchu. Jest oczywiste, że taka decyzja spowoduje gigantyczne korki na tej kluczowej arterii komunikacyjnej!

Groteską jest powoływanie się przez władze Warszawy na wyniki tzw. "konsultacji społecznych", skoro obydwa warianty poddawane tym tzw. "konsultacjom" zakładały degradację ulicy Górczewskiej, wyłączając z konsultacji przytłaczającą większość zmotoryzowanych mieszkańców Warszawy, którzy sprzeciwiają się prowadzonej wojnie przeciwko kierowcom. Triumfalne ogłaszanie przez nastawione wrogo do zmotoryzowanych władze Warszawy jakoby "mieszkańcy chcieli zwężenia" jest więc oczywiście fałszywe.

Od władz Warszawy domagamy się:

- unieważnienia decyzji o zwężeniu ulicy Górczewskiej

- przeprowadzenia rzetelnych konsultacji uwzględniających także warianty utrzymania dotychczasowej klasy drogi i przepustowości ul. Górczewskiej, a także warianty jej poprawy (np. budowę dodatkowego pasa ruchu, wprowadzenie wielopoziomowych skrzyżowań bezkolizyjnych, wprowadzenie bezkolizyjnych przejść dla pieszych na kładkach lub podziemnych itp). 

- zaprzestania polityki utrudniania życia zmotoryzowanym mieszkańcom Warszawy

- przedstawienie rozwiązań na rzecz poprawy przejezności ulic, zarówno w obrębie Woli i Bemowa, jak i innych dzielnic Warszawy

 

Od Wojewody Mazowieckiego domagamy się nadzoru nad decyzjami władz Warszawy, w tym nad rzetelnością prowadzonych konsultacji społecznych, a w razie stwierdzenia naruszeń - odpowiednich prawem przewidzianych interwencji

--------------------------------------------------------------------------------------------------

3 razy NIE:

- NIE dla korków

- NIE dla "zwęzizmu"

- NIE dla antysamochodowej ideologii

--------------------------------------------------------------------------------------------------


Jacek Władysław Bartyzel / Stop Dyskryminacji Kierowców    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Jacek Władysław Bartyzel / Stop Dyskryminacji Kierowców do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook