Reaktywacja MG MZKS Kozienice

mg_mzks_kozienice.png

Szanowny Panie Burmistrzu, MG MZKS Kozienice to klub, którego początki datuje się na rok 1948, a niektóre źródła mówią, że mógł powstać nawet wcześniej.

Ostatni mecz w oficjalnych rozgrywkach został rozegrany w 2006 roku na poziomie ówczesnej III ligi. MG MZKS kilkukrotnie walczył o awans do II ligi w piłce nożnej. Przez lata wychował wiele pokoleń piłkarzy, a z klubem utożsamiało się nie tylko miasto Kozienice, ale i cały region.

Przez lata miasto Kozienice kojarzone było w Polsce z dwoma symbolami – Elektrownią „Kozienice” oraz klubem piłkarskim MG MZKS Kozienice. W 2010 roku grupa kibiców próbowała wrócić do tradycji poprzednika i założyła klub MKS Kozienice. Niestety, bez większego wsparcia finansowego projekt ten po kilku latach upadł.

Mimo wszystko mieszkańcy Kozienic nadal mają w pamięci wiele pięknych chwil związanych z żółto zieloną drużyną. Wspaniały przykład dała wystawa w Centrum Kulturalno-Artystycznym, przedstawiająca dzieje MG MZKS.

Kozienicom potrzebny jest klub, który będzie ponownie jednoczył lokalne społeczeństwo. Klub, który przyczyni się, że Stadion Miejski w Kozienicach nie będzie świecił pustkami, jak ma to miejsce obecnie.

Dlatego niniejszą petycją, którą składamy na ręce Pana Burmistrza Gminy Kozienice Piotra Kozłowskiego, zwracamy się z prośbą o reaktywację tradycji i historii naszego miasta – klubu MG MZKS Kozienice.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Jakub do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook