Nazwanie nowo budowanego ronda w Wolsztynie "Rondem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej".

Szanowny Panie Burmistrzu,

My, mieszkańcy miasta i gminy Wolsztyn zwracamy się do Pana z prośbą o rozważenie nazwy budowanego obecnie ronda koło Urzędu Skarbowego w Wolsztynie. Proponujemy nazwać je "Rondem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej".

Oba narody od wieków są ze sobą bardzo zżyte, łączy nas wielka przyjaźń. W naszym kraju, jak i na Węgrzech jest wiele miejsc oraz ulic upamiętniających nasze braterstwo. Bardzo chcemy, aby u nas w Wolsztynie również powstał taki obiekt, a symboliczny skwer-rondo na głównej drodze miasta przyozdobiony flagami obu Państw oraz tekstami lub symbolami byłby świetną reklamą sympatii obu narodów. Warto też dodać, że obiekt leżałby zaraz przy Parowozowni, przez co byłby widoczny przez wielu zagranicznych turystów, którzy mogliby poznać kawałek naszej wspólnej polsko-węgierskiej historii.

Kierujemy się również tym, że od 2016 roku jednym z miast partnerskich Wolsztyna jest miasto Mór na Węgrzech. Obiekt nie tylko zacieśniłby wspólne więzi, ale również mógłby otworzyć nowe możliwości i dalsze pomysły na międzynarodową współpracę.

Panie Burmistrzu, prosimy o pozytywne rozważenie naszej propozycji. Wierzymy, że jest to możliwe.

000AGYN63XFEQIAY-C125-F4.jpg


Redakcja Wolsztyn112    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Redakcja Wolsztyn112 do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...