Zachęty finansowe dla produkcji audiowizualnej

Komentarze

#2

Mamy mnóstwo utalentowanych ludzi... dzięki temu możemy dorównać a nawet przegonic resztę europy!

(Warszawa, )

#41

Jest to sprawa bardzo ważna dla rozwoju kinematografii w Polsce.

(Kanie, )

#45

Podpisuję ponieważ, jestem aktywnie działającym producentem w Polsce. Uważam, że zachęty podatkowe są warunkiem koniecznym dla rozwoju polskiej produkcji filmowej, oraz podstawą współpracy międzynarodowej producentów oraz szansą na rozwój produkcji narodowej.

(Warszawa, )

#46

Polska pozostaje jedynym krajem w regionie, nieposiadającym systemu zachęt dla produkcji filmowych. Zmusza to polskich usługodawców w tej dziedzinie do radykalnego obniżania cen, co z kolei nie pozwala na dłuższą metę utrzymać standardów jakości. Skutek jest taki, że Polskę omija wiele atrakcyjnych projektów, a cierpi na tym finansowo cała branża oraz - za jej pośrednictwem - kasa państwowa.
Nikt na tym nie korzysta - poza studiami filmowymi w sąsiednich krajach.

(Berlin, )

#51

Podpisuje nie wierząc, że zachęty ciągle nie są wprowadzone!

(London, )

#61

Ponieważ wierzę , że kwestia niedoboru środków na produkcję bardzo wpływa na efekt końcowy dzieła. W Polsce mamy świetnych reżyserów i operatorów, ale nadal jesteśmy krajem, w którym produkuje się mało filmów fabularnych, w stosunku do innych krajów europejskich. Życzyłbym sobie, by w kinach było więcej interesujących, polskich filmów, które również ukazywałyby szerzej polską kinematografię poza granicami naszego państwa.

(Warszawa, )

#62

Ponieważ to niewyobrażalne, że tego jeszcze nie ma w Polsce.

(Kraków, )

#65

Zaproszenie filmowców zza granicy do nas zaskutkuje pozytywną promocją kraju oraz nowymi miejscami pracy. WARTO

(Warszawa, )

#69

Bo to sznasa (niestety, dosyć spóźniona!) dla rozwoju przemysłu filmowego w Polsce.

(Warszawa, )

#79

Wazne jest aby w Polsce byly realizowane uslugi zagraniczne i koprodukcje miedzynarodowe tak jak to sie dzieje w pozostalych krajach europejskich

(Warszawa, )

#86

Jestem producentem filmowym i jestem zainteresowana ulokowaniem amerykanskich produkcji w Polsce.

(Los Angeles , )

#90

Jestem aktywnym pracownikiem sektora medialnego i z wiarą w jego rozwój oraz poszerzanie horyzontów międzynarodowej współpracy w dziedzinie projektów audiowizualnych chciałam wyrazić swoje poparcie dla tych działań. Pozdrawiam, EMP.

(Warszawa, )

#91

Podpisuję, ponieważ jest to kluczowy aspekt dalszego rozwoju polskiej kinematografii oraz polskich filmowców.

(Gryfów Śląski, )

#109

Podpisuję, ponieważ uważam, że należy zmienić sytuację prawną w naszym kraju i pozwolić na rozwój przemysłu filmowego, a powstanie zachęt finansowych dla produkcji audiowizualnej stanowi dobry krok w stronę ww. rozwoju.

(Warszawa, )

#117

Jest to ważne dla całej naszej branży i może w końcu doprowadzić do powstania przemysłu filmowego w Polsce.

(Łódź, )

#119

Otworzy to szersze możliwości współpracy także z koproducentami niemieckimi

(Warszawa, )

#120

Jestem statystą i epizodystą,ale z mało filmowego regionu,choć ma on wiele do zaoferowania filmowcom.Zachęty są koniecznością a przy produkcji korzysta cała okolica.

(Lublin, )

#127

Pracuję w branży. Wiem, jak to wygląda. Kilka drobnych usprawnień naprawdę ułatwiłoby sprawę produkcji. Nie chodzi tylko o finansowe granty, ale np. koszty i możliwość legalnej realizacji planu na ulicach Warszawy.

(Łomianki, )

#132

Całym sercem podpisuję się pod petycją! Nie tylko branża filmowa na tym skorzysta - te produkcje dodatkowo ożywią naszą gospodarkę!

(Kraków, )

#134

Ponieważ zajmuje się produkcją filmów i chciałabym mieć więcej możliwości międzynarodowej współpracy na naszym rynku!

(Warszawa, )

#138

Widzę w tym szansę na dalszy rozwój branży filmowej.

(Łódź, )

#143

Zgadzam sie z autorem petycji i jego uzasadnieniem.

(Warszawa, )

#144

Zalezy mi na rozwoju kinematografii w Polsce.

(Warszawa, )

#159

Od czasu gdy wprowadzono podobny system w Hollandii - 30% cash rebate na projekty realizowane z udzialem Holenderskim- branza filmowa zyskala mechanizm pozwalajacy nie tylko przyciagac wysokobudzetowe produkcje ale konkurowac np. z Belgia, gdzie ten system istial juz wczesniej

(Amsterdam, )

#160

Podróżowałem po świecie i wiem, że Polska nieraz ma znacznie więcej do zaoferowania niż Zachód. Mamy niesamowicie utalentowanych ludzi którzy się marnują bo nie ma żadnego wsparcia finansowego dla nich i aktualnie jest bardzo trudno utrzymać pieniądze na wszelakie projekty artystyczne. Zmieńmy to!!!

(Warszawa, )

#173

Podpisuje, ponieważ jest to konieczny krok do rozwoju naszego kraju na różnych płaszczyznach, nie tylko w kwestii branży filmiwej.

(Sułkowice, )

#181

To bardzo ważne dla rozwoju rynku produkcji audiowizualnej w Polsce

(Mysiadło, )

#194

Musimy wyrównać swoje szanse w Europie a dziś jesteśmy na przegranej pozycji. Marnują się polskie talenty, rynek nie rozwija się w tym tempie jak w innych państwach naszego regionu, firmy nie wykorzystują potencjału, kapitał zagraniczny omija nasz kraj. Problem się pogłębia i stajemy się czarną dziurą na filmowej mapie świata.

(Poznań, )