Skatepark Jędrzejów

Do:

Urząd Miasta Jędrzejów

Burmistrz Miasta Jędrzejów - Marcin Piszczek

ul. 11 Listopada 33a

28-300 Jędrzejów

Tel.: +48-386-10-10

jedrzejow@umjedrzejow.pl

 

W ostatnich latach w Polsce obserwujemy bardzo dynamiczny rozwój sportów ekstremalnych, w tym jazdy na deskorolce, rolkach i rowerach BMX. Sporty te przyciągają coraz szersze rzesze młodzieży, rośnie liczba i poprawia się jakość organizowanych zawodów i pokazów. Polscy zawodnicy zaczynają odnosić sukcesy na międzynarodowych konkursach. Niestety do uprawiania tych sportów niezbędne są specjalnie przygotowane place – skateparki. Placów tych jest wciąż mało, co uniemożliwia wielu młodym, aktywnym ludziom uprawiania swojego ulubionego sportu.

 

W związku z brakiem obiektów jako osoby uprawiające w/w. sporty założyliśmy Stowarzyszenie na rzecz budowy skateparku w Jędrzejowie W imieniu Stowarzyszenia zwracamy się z uprzejmą prośbą o zbudowanie skateparku w Jędrzejowie . Stworzenie takiego obiektu będzie niezwykle korzystne dla całego miasta. Dotąd, z braku miejsca specjalnie dla nich przeznaczonego, osoby jeżdżące na deskorolkach, rolkach i BMX-ach jeżdżą po publicznych placach i ulicach, niejednokrotnie przyczyniając się do szybszego niszczenia murków, ławek i nawierzchni. W dodatku uprawiając swój sport w miejscach do tego nie przeznaczonych narażają zarówno siebie jak i przechodniów na nieprzyjemności, a nawet niebezpieczeństwo, np.: jeżdżąc w pobliżu ulic, ryzykują potrącenie przez przejeżdżające samochody. Skatepark byłby idealnym miejscem do jazdy na deskorolce, rolkach czy rowerach BMX oraz rozwijania swoich umiejętności. Młodzież jeździłaby w jednym, specjalnie do tego przeznaczonym, miejscu i nie niszczyłaby elementów użyteczności publicznej oraz nie przeszkadzałaby przechodniom.

 

Skatepark byłby jednocześnie świetną wizytówką miasta Jędrzejowa. Młodzież mogłaby aktywnie spędzać tam czas, zamiast przesiadywać na ławkach między blokami. Mając miejsce do uprawiania sportu, młodzi ludzie nie będą sięgać po alkohol, papierosy czy inne używki. Na terenie skateparku można by organizować zawody, w których braliby udział znani skaterzy, rolkarze i BMX-owcy. Takie zawody z pewnością pomogłyby promować miasto, ściągając kibiców i zawodników. Dodajmy, że skatepark byłby nie tylko obiektem sportowym, ale też miejscem, szeroko powiązanej z tym stylem życia, kreatywności młodych ludzi; miejscem wystaw tematycznych, koncertów; miejscem, gdzie powstają i prezentowane są produkcje filmowe; miejscem dla youth art. Młodzież podzielająca podobne zainteresowania może się tam spotkać, wymienić uwagami związanymi z uprawianym sportem, jak również porozmawiać na inne tematy.

 

Przestronny skatepark w naszym mieście to szansa na promocję dla miasta. Miejsca tego typu w Polsce już gromadzą rzesze entuzjastów oraz zwykłych obywateli. Przykładem tego mogąbyć chociażby skateparki w Warszawie - Jutrzenka oraz park w Blue City, czy we Wrocławiu Zajezdnia 31. Czas aby Jędrzejów również posiadał własny skatepark. W naszym mieście jest kilka miejsc, które można przeznaczyć pod skatepark np.: Park 700-lecia . Można też oczywiście rozważyć powstanie krytego skateparku, podobnego do tego we Wrocławiu.

 

Jesteśmy głęboko przekonani iż Urząd Miasta Jędrzejowa, oraz Burmistrz Miasta Marcin Piszczek, przychylą się do naszej inicjatywy. Mamy nadzieję na pozytywne rozpatrzenie naszego pomysłu i jesteśmy otwarci na spotkanie w sprawie omówienia tej jakże ważnej dla nas inwestycji, jaką jest skatepark

Do listu dołączamy podpisy osób, które wyraziły swoje poparcie dla powyższej petycji i budowy skateparku w Jędrzejowie .

 

Stowarzyszenie na rzecz Skateparku w Jędrzejowie

28-300 Jędrzejów

sjedrzejow@wp.pl

 

 
Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )