Skatepark Szklarska Poręba

Burmistrza Miasta

Pan Grzegorz Sokoliński

Urząd Miasta

ul. Buczka 2

58-580 Szklarska Poręba

 

 

W ostatnich latach w Polsce obserwujemy bardzo dynamiczny rozwój sportów ekstremalnych, a w tym jazdy na deskorolce, rolkach i rowerach BMX. Sporty te przyciągają coraz szersze rzesze dzieci i młodzieży. Rośnie także liczba i poprawia się jakość organizowanych zawodów i pokazów. Polscy zawodnicy zaczynają odnosić sukcesy na międzynarodowych konkursach. Niestety do uprawiania tych sportów niezbędne są specjalnie przygotowane miejsca którymi są skateparki. Miejsc tych jest wciąż mało, co uniemożliwia wielu młodym ludziom aktywnie spędzać wolny czas.

 

W związku z brakiem tego typu obiektu zwracamy się z uprzejmą prośbą o zbudowanie skateparku w Szklarskiej Porębie. Stworzenie takiego miejsca będzie niezwykle korzystne dla całego miasta, biorąc pod uwagę choćby zawody rowerowe Bike Action, które mogłyby być organizowane także na skateparku. Dotąd, z braku miejsca specjalnie wyznaczonego, osoby jeżdżące na deskorolkach, rolkach i BMX-ach jeżdżą po publicznych placach i ulicach, niejednokrotnie przyczyniając się do niszczenia murków, ławek i innych tego typu elementów. Dodatkowo osoby te uprawiając swoje ulubione sporty w miejscach do tego nie przeznaczonych narażają zarówno siebie jak i przechodniów na nieprzyjemności, a nawet niebezpieczeństwo, np.: jeżdżąc w pobliżu ulic, ryzykują potrącenie przez przejeżdżające samochody. Skatepark byłby idealnym miejscem do rozwijania swoich umiejętności. Młodzież spotykałaby się w jednym, specjalnie do tego przeznaczonym, miejscu i nie niszczyłaby elementów użyteczności publicznej oraz nie przeszkadzałaby mieszkańcom a także przechodniom.

 

Skatepark byłby jednocześnie świetną wizytówką miasta ponieważ na terenie skateparku można by organizować zawody, w których braliby udział znani skaterzy, rolkarze itp. Takie zawody z pewnością pomogłyby promować miasto, ściągając rzesze kibiców i zawodników.

Przestronny skatepark w naszym mieście to szansa na promocję dla miasta. Miejsca tego typu w Polsce już gromadzą rzesze entuzjastów oraz zwykłych obywateli. Przykładem tego mogą być chociażby skateparki w Warszawie - Jutrzenka oraz park w Blue City, czy we Wrocławiu Zajezdnia 31. Także sąsiadujące z nami miasto Świeradów Zdrój może pochwalić się świeżo zrealizowaną inwestycją którą jest właśnie skatepark. Czas aby i Szklarska Poręba dołączyła do miast mogących pochwalić się tego typu obiektem.

 

Jesteśmy głęboko przekonani iż Rada Miasta oraz Burmistrz Miasta Pan Grzegorz Sokoliński, przychylą się do naszej inicjatywy. Mamy nadzieję na pozytywne rozpatrzenie naszego pomysłu i jesteśmy otwarci na spotkanie w sprawie omówienia tej jakże ważnej dla nas inwestycji, jaką jest skatepark

Do listu dołączamy podpisy osób, które wyraziły swoje poparcie dla powyższej petycji i budowy skateparku w Szklarskiej Porębie .