"Tak!" dla skateparku w Miliczu

Petycja ma na celu otwarcie oczu Milickim radnym oraz panu Burmistrzowi wobec braku skateparku w Miliczu.

Deskorolka w Miliczu rozwija się już od prawie 10 lat, kolejne pokolenia sięgają po ciekawą alternatywę spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Brak profesjonalnego obiektu do jazdy na deskorolce stwarza ciągłe zagrożenie dla tych młodszych jak i starszych miłośników sportu czterech kółek pod nogami. Brak skateparku wymusza na miłośnikach deskorolki jazdę na parkingach, ulicach, chodnikach i boiskach, miejscach całkowicie do tego nie przystosowanych. Ciągłe skargi składane na deskorolkarzy ze strony mieszkańców miasta skutkują częstymi wizytami policji na tzw "miejscówkach" - miejscach które deskorolkarze szczególnie upodobali sobie do jazdy.

Apelujemy o utworzenie darmowego, ogólnodostępnego i profesjonalnego obiektu do jazdy na deskorolce dla młodzieży tak, aby mogła ona w sposób bezpieczny i kontrolowany rozwijać swoje pasje bez narażania innych obywateli na niebezpieczeństwo jazdy. Problemem jest również upokarzanie, różnego rodzaju karanie deskorolkarzy. Często sytuacje mają obelgi ze strony innych mieszkańców, bywały sytuacje gdy z okien lała się woda na głowy lub leciały kamienie w Naszą stronę.

Każde miasto w pobliżu Milicza ma swój własny skatepark (Wrocław, Trzebnica, Ostrów wlkp, Krotoszyn, Syców, Żmigród), nawet Sułów otrzymał swój obiekt, który mija się z celem w tak małej miejscowości co skutkuje traktowaniem go przez dzieci jako plac zabaw i piaskownicę.

KAŻDY PODPIS SIĘ LICZY, NIECH MIASTO MILICZ DA MŁODZIEŻY BEZPIECZNĄ I PEWNĄ MOŻLIWOŚĆ ROZWIJANIA SWOJEGO HOBBY JAK I STYLU ŻYCIA!