Skatepark z pumptrackiem na Mierzyniance

                                                                                                Mierzyn, 19.07.2020

Wójt Gminy Dobra

Pani Teresa Dera

Szczecińska 16A

72-003 Dobra

 

PETYCJA W SPRAWIE BUDOWY W KOMPLEKSIE MIERZYNIANKA SKATEPARKU

Szanowna Pani Wójt,

Zwracamy się jako społeczność miejscowości Mierzyn o podjęcie decyzji i wykonanie w kompleksie sportowo-rekreacyjnym "Mierzynianka" skateparku betonowego o powierzchni 600 m2 z prawdziwego zdarzenia. Aktualnie stoi tu jedynie jedna mała i zdezelowana atrakcja ze sklejki, nie pozwalająca na rozwijanie pasji skatingowej przez żadnego mieszkańca gminy Dobra.

W ostatnich latach w Polsce obserwujemy bardzo dynamiczny rozwój sportów ekstremalnych, a w tym jazdy na deskorolce, rolkach i rowerach BMX. Sporty te przyciągają coraz szersze rzesze dzieci i młodzieży. Rośnie także liczba i poprawia się jakość organizowanych zawodów i pokazów. Polscy zawodnicy zaczynają odnosić sukcesy na międzynarodowych konkursach. Niestety do uprawiania tych sportów niezbędne są specjalnie przygotowane miejsca którymi są skateparki. Miejsc tych jest wciąż mało, co uniemożliwia wielu młodym ludziom aktywnie spędzać wolny czas.  

W związku z brakiem tego typu obiektu zwracamy się z uprzejmą prośbą o zbudowanie skateparku w Mierzynie, w kompleksie Mierzynianka, który dotychas jest raczej licho wyposażony w tym zakresie.

Stworzenie takiego miejsca będzie niezwykle korzystne dla całej miejscowości, biorąc pod uwagę choćby zawody rowerowe Bike Action, które mogłyby być organizowane także na skateparku. Dotąd, z braku miejsca specjalnie wyznaczonego, osoby jeżdżące na deskorolkach, rolkach i BMX-ach jeżdżą po publicznych placach i ulicach, niejednokrotnie przyczyniając się do niszczenia murków, ławek i innych tego typu elementów. Dodatkowo osoby te uprawiając swoje ulubione sporty w miejscach do tego nie przeznaczonych narażają zarówno siebie jak i przechodniów na nieprzyjemności, a nawet niebezpieczeństwo, np.: jeżdżąc w pobliżu ulic, ryzykują potrącenie przez przejeżdżające samochody.

Skatepark byłby idealnym miejscem do rozwijania swoich umiejętności. Młodzież spotykałaby się w jednym, specjalnie do tego przeznaczonym, miejscu i nie niszczyłaby elementów użyteczności publicznej oraz nie przeszkadzałaby mieszkańcom a także przechodniom.Taka inwestycja to również aktywne skanalizowanie energii młodzieży we właściwą stronę, a zatem przeciwdziałanie nałogom i przestępczości nieletnich.

Proponujemy zamówienie takiego skateparku w wykwalifikowanej firmie (np. Techramps) w formie prefabrykowanego zestawu betonowych (a przez to bezserwisowych) atrakcji:

 

Wymiaru placu skateparku: 600 m2

Nawierzchnia skateparku: Beton

Elementy skateparku: Piramida, Podjazd: grindbox spadkowy, grindbox łamany, poręcz spadkowa, Pool, Bank – wall, Funbox do skoków, Spine, Quarter pipe, Wybitka z london – gap i poręcz prosta

Skatepark byłby jednocześnie świetną wizytówką gminy Dobra ponieważ na terenie skateparku można by organizować zawody, w których braliby udział znani skaterzy, rolkarze itp. Takie zawody z pewnością pomogłyby promować gminę Dobra, ściągając rzesze reklamodawców, sponsorów, kibiców i zawodników. Przestronny skatepark w Mierzynie to szansa na promocję dla regionu.

Miejsca tego typu w Polsce już gromadzą rzesze entuzjastów oraz zwykłych obywateli. Przykładem tego mogą być chociażby skateparki w Warszawie - Jutrzenka oraz park w Blue City, we Wrocławiu Zajezdnia 31, czy w Szklarskiej Porębie. Sąsiadujące z nami miasto Szczecin nie posiada tak wyposażonego obiektu. Czas aby i Mierzyn, a wraz z nim cała Gmina dołączył do miast mogących pochwalić się tego typu obiektem.

Jesteśmy głęboko przekonani iż Rada Gminy oraz Pani Wójt Teresa Dera i inne osoby decyzyjne przychylą się do naszej inicjatywy. Mamy nadzieję na pozytywne rozpatrzenie naszego pomysłu i jesteśmy otwarci na spotkanie w sprawie omówienia tej jakże ważnej dla nas inwestycji, jaką jest skatepark Do listu dołączamy podpisy osób, które wyraziły swoje poparcie dla powyższej petycji i budowy skateparku w Mierzynie, w kompleksie Mierzynianka.

z wyrazami szacunku


Piotr, mieszkaniec gminy Dobra    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Piotr, mieszkaniec gminy Dobra do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook