Skwer im. Tadeusza Huberta Jakubowskiego w Pruszkowie

Szanowne Pruszkowianki, Szanowni Pruszkowiacy oraz Szanowni Sąsiedzi!

Na początku grudnia tego roku minie trzy lata odkąd nie ma już z nami Tadeusza Huberta Jakubowskiego. Postaci niezwykłej, niepowtarzalnej i jedynej w swoim rodzaju. Człowieka, który całe życie mieszkał w naszym mieście przy "najpiękniejszej ulicy świata" czyli ul. Topolowej. Dzięki niemu mieliśmy możliwość poznania dawnego Pruszkowa, nie z perspektywy historyka ale zwykłego mieszkańca. Mieszkańca, który dorastał razem z miastem. Wszak Pan Tadeusz był młodszy od Pruszkowa zaledwie o 15 lat. Za swoje działania, za swoje teksty, został między innymi nagrodzony nagrodą Prezydenta Miasta Pruszkowa Urbs Nova czy wciągnięty w poczet honorowych obywateli miasta. Był po prostu dobrym duchem Pruszkowa... 

Chcemy aby po Panu Tadeuszu zostało coś więcej niż jego migawki, obrazki, miniatury, etc. Chcemy okazać Mu wdzięczność za te wszystkie lata obecności. 

Poniższa petycja ma na celu nadanie imienia Tadeusza Huberta Jakubowskiego skweru znajdującego się przed Książnicą Pruszkowską przy ul. Kraszewskiego 13. Dlaczego właśnie tam? Kariera pisarska Pana Tadeusza była w dużej mierze związana z Książnicą Pruszkowską, która wydawała jego dzieła. Śmiem twierdzić, że nie byłoby jej gdyby nie Książnica i jej dyrekto,r Pan Grzegorz Zegadło. Ponadto skwer nie ma do tej pory nazwy, co nie przysporzy dodatkowych problemów prawno - administracyjnych. 

Oddajmy hołd Panu Tadziowi, stwórzmy razem w Pruszkowie Skwer im. Tadeusza Huberta Jakubowskiego, kurdelebele!

Jeśli nie do końca wiesz kim był, pod poniższymi linkami znajdziesz garść informacji:


Tadeusz Jakubowski o sobie w projekcie Pruszkowiak

Tadeusz Jakubowski o Pruszkowie w filmie stworzonym na stulecie miasta

Tadeusz Jakubowski o swojej twórczości dla telewizji Tel-KabTekst petycji która zostanie złożona do Rady Miasta Pruszkowa w okolicach 7 grudnia 2022 roku, trzeciej rocznicy śmierci Tadeusza Jakubowskiego.Pruszków, 7.12.2022

Podmiot wnoszący petycję:

Mieszkańcy Pruszkowa i Okolic

Osoba reprezentująca mieszkańców wnoszących petycję:

Piotr Skowron

  Do Rady Miasta Pruszkowa

PETYCJA

złożona w interesie publicznym dotycząca nadania imienia Tadeusza Huberta Jakubowskiego skwerowi przy ul. Kraszewskiego 13

My, jako mieszkańcy Pruszkowa i okolic zwracamy się z prośbą o nadanie imienia Tadeusza Huberta Jakubowskiego skwerowi znajdującemu się przed Książnicą Pruszkowską przy ul. Kraszewskiego 13 w Pruszkowie (nr działki 472/8, obręb 23).

Tadeusz Hubert Jakubowski był postacią znaną i powszechnie szanowaną w naszym mieście. Dzięki niemu kolejne pokolenia będą mogły poznać historię Pruszkowa z perspektywy mieszkańca, człowieka który dorastał razem z miastem. Nikt tak nie mówił o naszym mieście i tak go nie szanował jak Pan Tadeusz Jakubowski. Do tej pory został już doceniony przez nasze władze m.in. nagrodą Urbs Nova oraz tytułem Honorowego Obywatela Miasta Pruszkowa. Niech do tych honorów dołączy skwer Jego imienia, skwer przed Książnicą Pruszkowską, bez której nie pozostawił by po sobie tylu tak pięknie zapisanych wspomnień.    

podpis osoby reprezentującej

 

 

 

 

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Piotrek Skowron do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUBPłatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...