Sprzeciw wobec stalinizacji nowego kodeksu postępowania karnego

Uwaga: w czerwcu sejm RP zamierza uchwalić nowy kpk - druk 870. Od 1.01.2015 będzie obowiązywał !!! Zbliżają się czasy procesów stalinowskich. To zwykłe oszustwo.

Ostrzegamy wszystkich przed wprowadzeniem nowego kodeksu postępowania karnego, bowiem znacząco utrudnione zostanie prawo oskarżonego  odwoływania się do sądu wyższej instancji. W konsekwencji po uchwaleniu nowych procedur będzie jeszcze gorzej.

Tymczasem Gazeta Wyborcza z 1.06. 2013 r.  z triumfem informuje nas o sukcesie polskiego prawa karnego, bo oto zbliżają się do Polski " Sądy po amerykańsku" w których redaktor  Bogdan Wróblewski prowadzi wywiad rzekę z przyszłym v-ce ministrem sprawiedliwości  Jerzym Kozdroniem, zachwycając się wielką rewolucją zmiany modelu dotychczasowej procedury karnej. Nowa procedura karna ma wejść w życie 0d 1 stycznia 2015 r.

Rzeczywistość jest jednak bardzo ponura. Od powstania pomysłu bijemy na alarm, że nowa profesorska reforma prawa karnego zawarta w druku sejmowym 870 to bubel prawny,  a proces karny zmierza do procesu stalinowskiego.

W przyszłej nowelizacji:

1. brak nagrywania postępowań

2. nie ma udziału organizacji społecznych

3. ogranicza się jawność posiedzeń sądowych do których wraca się wbrew uchwale SN, że posiedzenia sądu są jawne

4. nie zmieniono zakresu możliwości składania subsydiarnych aktów oskarżenia, wtedy kiedy prokuratura ukrywa przestępstwa

5. nie ma nadal możliwości składania zażalenia na bezprawne kierowanie obywateli na badania psychiatryczne

6. znacząco utrudnia się składanie apelacji od wyroków I instancji (utrudnienia podobne do kasacji)

7. apelacje rozpoznawać będą sądy w składzie ławniczym - czyli sędzia i 2 ławników - to już chyba żart z obywateli. Co wie ławnik o sprawie w odwołaniu, który nie ma pojęcia co jest w aktach.

8. kasacja i to wielokrotna będzie w praktyce wyłącznie uprawnieniem prokuratora

 

Niestety pomimo wielu naszych publikacji my wszyscy  nadal  siedzimy  po cichu i czekajmy aż obudzimy się z rękami i nogami w nocniku.

W przyszłaj nowelizacji:

 

Kolejny raz Państwo polskie i posłowie fundują nam bubel prawny ! Jest co prawda kilka propozycji interesujących, ale większość zmian spowoduje dalszą bezkarność polskiej prokuratury i polskich sądów.

Przeczytaj nasze stanowisko z grudnia 2011 r. - Projekt KPK to bubel prawny -kliknij.

Skróceniu  postępowania sądowego ma służyć m.in. to, iż sąd nie będzie już mógł w trakcie procesu odesłać sprawy prokuraturze do uzupełnienia - lecz będzie musiał ją osądzić taką, jaką prokuratura przygotowała - co zachęci jeszcze bardziej prokuraturę do tworzenia bubli prawnych zwanych aktami oskarżenia.

Ponadto sąd II instancji także nie będzie mógł uchylić sprawy do ponownego rozpoznania w I instancji, a jedynie - w razie takiej potrzeby - będzie "zmieniał merytorycznie wyrok", mogąc prowadzić postępowanie dowodowe w szerszym zakresie niż obecnie. Spraw karnych po nowelizacji miałoby być mniej, bo do sądu nie trafiałyby błahe sprawy o nieznacznej szkodliwości społecznej.

O sprawie nowego kpk pisał również "TRYBUNAŁ OBYWARELSKI " - polecamy przeczytać. Sprawa jest bardzo poważna.

Szczegóły o sprawie: www.aferyibezprawie.orghttp://www.aferyibezprawie.org/images/stories/Dolacz%20do%20nas.jpgStowarzyszenie Przeciw Bezprawiu    Skontaktuj się z autorem petycji