NIE dla masztu 5g w Stalowej Woli!

inbound1344285293907465753.jpg 

 

                                                               Urząd Miasta
                                                               Stalowa Wola
                                             Wolności 7, 37-450 Stalowa Wola
                                 

                                          PETYCJA

My, podpisani w niniejszej petycji wyrażamy stanowczy sprzeciw przeciwko budowie instalacji radiokomunikacyjnej operatora T-Mobile Polska S.A., w skład której wchodzi stalowa wieża CP.62-T1 na fundamencie żelbetowym oraz system anten nadawczo- odbiorczych wraz z kontenerem technologicznym u podstawy wieży, osprzętem, wewnętrzną instalacją zasilającą oraz ogrodzeniem terenu inwestycji na terenie działki ewidencyjnej nr 2741/217, położonej w obrębie 0003 - Centrum w Stalowej Woli, czyli w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 3, Przedszkola nr 6 i Szpitala Powiatowego, na bloku przy ulicy Żwirki i Wigury 5.
Planowana inwestycja budowy bazy telefonii komórkowej znajduje się w miejscu zabudowań zamieszkałych przez rodziny z małymi dziećmi i osoby starsze jak również w okolicy przedszkola oraz szpitala, gdzie znajdują się grupy osób o podwyższonej wrażliwości na negatywne oddziaływanie warunkow zewnetrznych. Istnieją potwierdzone dowody na to, że infrastruktura telefonii komórkowej sprzyja rozwojowi chorób nowotworowych. Naszym zdaniem tego rodzaju nadajniki powinny być lokalizowane z dala od terenów zamieszkałych, gdyż moc fal emitowanych jest ciągła i najbardziej szkodliwa w najbliższym otoczeniu masztów sieci komórkowych, jak również sukcesywnie zwiększana. Naukowcy wzywają do zaostrzenia norm dopuszczalnego promieniowania oraz wprowadzenia ścisłych regulacji zakazujących budowy masztów telefonii komórkowej w pobliżu domostw, szkól, szpitali oraz zadbanie o ochrony kobiet w ciąży.

Sieć  używa nowego pasma bardzo wysokich częstotliwości i wdrażana jest bez uprzedniego przeprowadzenia jakichkolwiek badań nad jej bezpieczeństwem dla ludzi i środowiska, a wiedza nt. szkodliwości stosowanych obecnie częstotliwości nie napawa optymizmem. Dlatego naukowcy apelują o redukcję niebezpiecznego dla zdrowia elektrosmogu (The International EMF Scientist Appeal) oraz o moratorium na wdrażanie nieprzebadanej technologii 5G (The 5G appeal). Niestety milionowe nakłady na lobbing ze strony branży telekomunikacyjnej powodują, że rządzący nie są skłonni ich posłuchać.

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. mówi jasno; Art.68.1.
Każdy ma prawo do ochrony zdrowia.

Kto weźmie odpowiedzialność za osoby z rozrusznikiem serca , dzieci których organizm podlega ciągłemu kształtowaniu a ich naturalna odporność nie została do końca wykształcona, kobiety ciężarne czy osoby starsze?
Jesteśmy zaniepokojeni i jako mieszkańcy nie godzimy się na ową lokalizację .
Żądamy wskazania przez Miasto innej - alternatywnej i nie wpływającej negatywnie na
nasze zdrowie lokalizacji masztu.

O ważności problemu świadczy ilość podpisów zebranych ppak na petycją , również osób, które mieszkaj w zasięgu największego rażenia promieniowaniem, a co
najważniejsze są stronami w sprawie.


Z poważaniem, Mieszkańcy Stalowej Woli

 

 

 

 


Karolina Bielecka    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Karolina Bielecka do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...