NIE dla masztu 5g w Stalowej Woli!

inbound1344285293907465753.jpg 

 

                                                               Urząd Miasta
                                                               Stalowa Wola
                                             Wolności 7, 37-450 Stalowa Wola
                                 

                                          PETYCJA

My, podpisani w niniejszej petycji wyrażamy stanowczy sprzeciw przeciwko budowie instalacji radiokomunikacyjnej operatora T-Mobile Polska S.A., w skład której wchodzi stalowa wieża CP.62-T1 na fundamencie żelbetowym oraz system anten nadawczo- odbiorczych wraz z kontenerem technologicznym u podstawy wieży, osprzętem, wewnętrzną instalacją zasilającą oraz ogrodzeniem terenu inwestycji na terenie działki ewidencyjnej nr 2741/217, położonej w obrębie 0003 - Centrum w Stalowej Woli, czyli w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 3, Przedszkola nr 6 i Szpitala Powiatowego, na bloku przy ulicy Żwirki i Wigury 5.
Planowana inwestycja budowy bazy telefonii komórkowej znajduje się w miejscu zabudowań zamieszkałych przez rodziny z małymi dziećmi i osoby starsze jak również w okolicy przedszkola oraz szpitala, gdzie znajdują się grupy osób o podwyższonej wrażliwości na negatywne oddziaływanie warunkow zewnetrznych. Istnieją potwierdzone dowody na to, że infrastruktura telefonii komórkowej sprzyja rozwojowi chorób nowotworowych. Naszym zdaniem tego rodzaju nadajniki powinny być lokalizowane z dala od terenów zamieszkałych, gdyż moc fal emitowanych jest ciągła i najbardziej szkodliwa w najbliższym otoczeniu masztów sieci komórkowych, jak również sukcesywnie zwiększana. Naukowcy wzywają do zaostrzenia norm dopuszczalnego promieniowania oraz wprowadzenia ścisłych regulacji zakazujących budowy masztów telefonii komórkowej w pobliżu domostw, szkól, szpitali oraz zadbanie o ochrony kobiet w ciąży.

Sieć  używa nowego pasma bardzo wysokich częstotliwości i wdrażana jest bez uprzedniego przeprowadzenia jakichkolwiek badań nad jej bezpieczeństwem dla ludzi i środowiska, a wiedza nt. szkodliwości stosowanych obecnie częstotliwości nie napawa optymizmem. Dlatego naukowcy apelują o redukcję niebezpiecznego dla zdrowia elektrosmogu (The International EMF Scientist Appeal) oraz o moratorium na wdrażanie nieprzebadanej technologii 5G (The 5G appeal). Niestety milionowe nakłady na lobbing ze strony branży telekomunikacyjnej powodują, że rządzący nie są skłonni ich posłuchać.

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. mówi jasno; Art.68.1.
Każdy ma prawo do ochrony zdrowia.

Kto weźmie odpowiedzialność za osoby z rozrusznikiem serca , dzieci których organizm podlega ciągłemu kształtowaniu a ich naturalna odporność nie została do końca wykształcona, kobiety ciężarne czy osoby starsze?
Jesteśmy zaniepokojeni i jako mieszkańcy nie godzimy się na ową lokalizację .
Żądamy wskazania przez Miasto innej - alternatywnej i nie wpływającej negatywnie na
nasze zdrowie lokalizacji masztu.

O ważności problemu świadczy ilość podpisów zebranych ppak na petycją , również osób, które mieszkaj w zasięgu największego rażenia promieniowaniem, a co
najważniejsze są stronami w sprawie.


Z poważaniem, Mieszkańcy Stalowej Woli

 

 

 

 


Karolina Bielecka    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Karolina Bielecka do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...