Sprzeciw wobec usunięcia historii Danuty Siedzikówny pseudonim "Inka" z podstawy programowej

Sprzeciw wobec usunięcia historii Danuty Siedzikówny “Inka” z podstawy programowej.

Jako Młodzieżowy Sejmik Województwa Podlaskiego jesteśmy głęboko zaniepokojeni proponowanymi zmianami w podstawie programowej szkół podstawowych, które zakładają możliwość usunięcia historii Danuty Siedzikówny “Inka”  z treści nauczania.

Ministerstwo Edukacji Narodowej twierdzi, że celem zmian w podstawie programowej jest ograniczenie obowiązkowego zakresu treści nauczania w celu umożliwienia nauczycielom i uczniom bardziej dogłębnego zrozumienia materiału. Jednakże, usunięcie z programu historii Danuty Siedzikówny “Inka” i nie tylko może stanowić rażące zaniedbanie w edukacji historycznej prowadzące do zniekształcenia wiedzy o ważnych wydarzeniach w historii Polski.

Danuta Siedzikówna pseudonim “Inka”, była kluczową postacią w historii województwa podlaskiego w walce o wolną Polskę. Usunięcie tego tematu z programu nauczania jest niedopuszczalne, gdyż prowadzi do zubożenia wiedzy historycznej uczniów i nieprawidłowego zrozumienia kontekstu historycznego.

W związku z powyższym, zdecydowanie sprzeciwiamy się proponowanej zmianie w podstawie programowej dotyczącej usunięcia historii postaci Danuty Siedzikównej. Apelujemy do Ministerstwa Edukacji Narodowej o zachowanie integralności i kompleksowości nauczania historii Polski oraz o uwzględnienie znaczenia historii sanitariuszki Armii Krajowej w treści programowej dla szkół.

Pozostawienie tego ważnego wydarzenia w programie nauczania jest kluczowe dla zachowania prawdziwej historii narodowej i kształtowania świadomego społeczeństwa.

Mamy nadzieję, że nasz głos zostanie wysłuchany i włączony do procesu kształtowania nowej podstawy programowej.


Młodzieżowy Sejmik Województwa Podlaskiego    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Młodzieżowy Sejmik Województwa Podlaskiego do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.







Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...