STOP sprzedaży! - Budujmy odkryty basen w Jarocinie. Apel do Burmistrza

Stop_-_budujemy_Basen4.pngAPEL DO BURMISTRZA JAROCINA
O WSTRZYMANIE SPRZEDAŻY DZIAŁKI PRZY ULICY MARATOŃSKIEJ ORAZ O BUDOWĘ BASENÓW ODKRYTYCH.W połowie maja tylko w siedzibie spółki Jarocin Sport i na jej stronie internetowej ukazało się ogłoszenie o przetargu na sprzedaż działki wielkości 6168 metrów kwadratowych przy ulicy Maratońskiej między boiskiem ze sztuczną nawierzchnią a ogrodami działkowymi. Kilka lat temu na tym terenie było asfaltowe boisko do koszykówki i korty tenisowe. Prezes Jarocin Sport sp. z o.o. wystawił działkę na sprzedaż za kwotę 165 zł za metr kwadratowy.
Grunty w naszym mieście, w dużo mniej atrakcyjnych lokalizacjach osiągają wartość nawet 350 złotych.

W przetargu złożone zostały dwie oferty. Wyższą – 175 złotych za m2 zaoferowało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych DROBUD S.A. Prezes spółki Jarocin Sport w wypowiedziach na portalu jarocinska.pl stwierdził, że będzie namawiał nowego właściciela, aby teren zagospodarował poprzez wybudowanie tam apartamentów lub hotelu. To oznacza, że nieruchomość nie będzie służyła już mieszkańcom gminy Jarocin, albo jedynie bardzo nielicznym
osobom.

W Regulaminie przetargu spółka zastrzegła sobie możliwość unieważnienia przetargu bez podania przyczyn. Akt notarialny z nabywcą ma zostać zawarty w ciągu 6 miesięcy.

W związku z tym apelujemy do Burmistrza Jarocina (który reprezentuje właściciela spółki Jarocin Sport, czyli Gminę Jarocin), aby podjął skuteczne działania w celu zapobieżenia sprzedaży działki, unieważnienia przetargu i przygotowania koncepcji wybudowania na tym terenie odkrytych basenów.

Spółka Jarocin Sport nie dysponuje w Jarocinie innymi gruntami, na których mógłby powstać kompleks basenowy służący mieszkańcom gminy Jarocin. Przy okazji budowy lodowiska zlikwidowany został duży basen odkryty i dziś do dyspozycji mieszkańców jest tylko brodzik. Sprzedaż działki nie jest zatem działaniem korzystnym dla jarociniaków, gdyż wyklucza możliwość pobudowania zapowiadanego kompleksu odkrytych pływalni.

Podpisz petycję i dołącz do osób, które wpłyną na decyzje o budowie basenu odkrytego w Jarocinie.


Klub Radnych Dialog i Zaufanie    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Klub Radnych Dialog i Zaufanie do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...