TAK dla "Edukacji Seksualnej" w szkołach.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o uwzględnienie przedmiotu „Edukacja Seksualna” w szkołach średnich. Podjęliśmy tę decyzję podczas prowadzania projektu dla platformy „Zwolnieni z Teorii” pt.: „Tabu Breakers”, ponieważ zauważyliśmy niski poziom edukacji seksualnej w Polsce.

Jesteśmy zdania, że niski poziom wiedzy w tym zakresie można podnieść, wprowadzając obowiązkowe lekcje tego przedmiotu wśród młodzieży, szczególnie dla dzieci w wieku 12-15 lat. Oczekujemy m.in. jednej godziny tygodniowo lekcji „Edukacji Seksualnej” prowadzonych przez wyszkoloną w tym zakresie kadrę. Tematy omawiane na zajęciach powinny dotyczyć nie tylko seksualności człowieka od strony biologicznej, ale również psychologicznej. Zagadnienia związane z przemocą seksualną również nie mogą być pominięte.

Dzięki wprowadzeniu postulowanych zmian uda się z pewnością zapobiec kolejnym przykrym zdarzeniom spowodowanych brakiem podstawowej wiedzy, które w ostatnim czasie stały się normą dla niektórych grup społecznych. Problemy seksualne bowiem towarzyszą człowiekowi przez całą historię jego życia i uwidaczniają się w najróżniejszych aspektach jego funkcjonowania.

Prosimy o przychylne rozpatrzenie naszej prośby.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Tabu Breakers do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook