TAK DLA POWSTANIA URZĘDU POCZTOWEGO DLA OSIEDLI: WIDAWA, LIPA PIOTROWSKA ORAZ ŚWINIARY

SZANOWNY PAN TOMASZ ZDZIKOT       

PREZES ZARZĄDU POCZTY POLSKIEJ     

00 – 940  Warszawa                                                                    

ul. Rodziny Hiszpańskich 8  

My niżej podpisani mieszkańcy północnej części Wrocławia starający się nieprzerwanie od 2018 roku o  powstanie Urzędu Pocztowego przypisanego dla osiedli: Widawa, Lipa Piotrowska oraz Świniary zwracamy się o nadanie  przez  POCZTĘ POLSĄ SPÓLKĘ AKCYJNĄ trybu priorytetowego  powstania wymienionej jednostki zlokalizowanej na obszarze wyżej wymienionych osiedli. Termin powstania URZĘDU POCZTOWEGO to maksymalnie  2021 ROK  

14 lutego 2018 roku w imieniu mieszkańców osiedli Lipa Piotrowska, Świniary oraz Widawa złożyliśmy  pismo wraz z  700 podpisów podpisami mieszkańców w sprawie utworzenia Urzędu Pocztowego dla powyżej wymienionych osiedli. Urząd pocztowy dla tych osiedli jest konieczny z kilku powodów: - obecny Urząd Pocztowy nr 49 zlokalizowany przy ulicy Kamińskiego 92 nie jest w stanie obsłużyć tak dużej liczby mieszkańców jaką swoją rejonizacją obejmuje z miesiąca na miesiąc liczba mieszkańców liczba mieszkańców wzrasta - osiedla Lipa Piotrowska, Widawa, Polanowice – Poświętne – Ligota rozbudowują się w bardzo szybkim tempie ( na samej ulicy Kminkowej docelowo ma mieszkać 15 tys. mieszkańców, - obecnie nie ma żadnego bezpośredniego połączenia autobusowego z powyżej wymienionych osiedli do Urzędu Pocztowego nr 49, - odległość z osiedla Świniary to około 10 km, osiedla Lipa Piotrowska 8,5 km, osiedla Widawa 8 km do wyżej wymienionej placówki, - mieszkańcy skarżą się na nie otrzymywanie przesyłek w terminie, przesyłki wysyłane w obrębie Wrocławia nie mówiąc o dalszych miejscach czasami dochodzą po miesiącu – w skrajnych wypadkach mieszkańcy nie płacąc rachunków z powodu ich nie otrzymania mają odcięte media, - obecnie jest bardzo duża rotacja naszych lokalnych listonoszy co skutkuje nie przykładaniem się do powierzonych zadania, Awiso jest wrzucane często nie do tej skrzynki co trzeba, często listonosz nawet nie puka do drzwi pomimo, że mieszkańcy są w domach tylko od razu wrzuca Awiso, - pod Urzędem Pocztowym nr 49 jest bardzo mały parking, co skutkuje brakiem możliwości zaparkowania, - w godzinach szczytu mieszkańcy niejednokrotnie spędzali ponad godzinę na poczcie aby zostać obsłużonym.   Od początku 2018 roku sprawa przybierała różny charakter, Urząd Pocztowy miał być zlokalizowany przy ulicy Cynamonowej 8A, Pełczyńskiej 119, jednakże obie lokalizacje nie zostały z różnych przyczyn lokalizacjami, w których znajduje się Urząd Pocztowy.

W związku, ze sprawa znacząco się wydłuża MY NIŻEJ PODPISANI MIESZKAŃCY zwracamy się aby w sposób radykalny przyspieszyć proces powstania Urzędu Pocztowego do powstania jednostki maksymalnie w 2021 roku.    

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Mateusz Żak do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...